سیستم تعلیق مک فرسون (Macpherson Suspention)

سیستم تعلیق مک فرسون (Macpherson Suspention)

سیستم تعلیق مک فرسون (Macpherson suspension ) چیست؟

تاریخچه

بعد از جنگ جهانی دوم، کمپانی شورلت به ساخت خوروهای کوچک و جمع و جوری روی آورد که بازار آن زمان طلب میکرد.

در این زمان آقای ارل مکفرسون (Earl Macpherson)، به عنوان مهندس ارشد کمپانی شورلت برگزیده شد.

وی باعث پیشرفت چشمگیر خودروی شورلت Cade شد، که از یک سیستم تعلیق متفاوت در آنها استفاده شده بود.

۳ نوع خودروی Cade (کد) متفاوت طراحی و تولید شد، که سیستم تعلیق آنها برای اولین بار، به بصورت مجزا در جلو و عقب تعبیه شد.

10

در سال۱۹۴۷، پروژه شورلت Cade منتفی شد و آفای مک فرسون، به کمپانی فورد (Ford) پیوست.

حق اختراع این سیستم برای آقای مک فرسون در سال ۱۹۴۷ در کمپانی GM (جنرال موتورز) و در سال ۱۹۴۹ در کمپانی فورد (Ford) ثبت شد.

قبل از این اختراع، آقای Guido Fornaca (از مهندسان ارشد فیات)، سیستمی مشابه، با عمل تبخیر را روانه بازار کرد که آن زمان بسیار رواج یافت .

سیستم مک فرسون، بیشتر برای ۴ چرخ خودرو استفاده میشد. اما، بعدها بصورت چرخ جلو متحرک هم استفاده شد. چراکه در این صورت، خودرو بیشتر قابل کنترل است و این سیستم ساده تر بر خودرو سوار میشود.

اکثر مردم بر این باورند که سیستم مک فرسون برای اولین بار در کمپانی فورد و برای خودروی Ford Vedette استفاده شد. اما، همانطور که گفته شد،این سیستم قبلا بصورت بازوهای جناغی و کمک فنرهای خاص برای برخی خودروها مثل Fiat استفاده میشده است.

011

طراحی:

این سیستم تعلیق ،با ویژگیهای خاصی مثل طبق های خاص و نا برابربه بازار عرضه شد. ساختمان این سیستم از یک میله اصلی مک فرسون تشکیل شده است و شامل یک عضو تلسکوپی میباشد که نقش یک میرا کننده را دارد و چرخ ها در انتهای پایینی آن وصل میشوند.

مهمترین وظیفه این میله، استقرار صحیح چرخها با زاویه کمبر روی زمین است.

012

معایب و مزایای این سیستم:

این سیستم، برای کمپانی ها ارزانتر از سیستم تعلیق های دیگر تمام میشود زیرا ساده تر است .

این در حالی است که مطالعات هندسی نشان میدهند: سیستم مک فرسون ،در صورت عدم وجود زاویه خمیدگی، حرکت عمودی چرخها را محدود میکند و هندلینگ خودرو را تا حدی کاهش میدهد.

با این وجود ، این سیستم در خودروهای خوبی مثل Porsche 911، چند نمونه Mercedes Benz و در برخی BMW های ارزان قیمت مثل Mini جدید استفاده میشود.

امتیاز دیگر سیستم مک فرسون این است که، این سیستم به همراه طبق بالا و پایین و کمک فنرهایش، مجموعا فضای کمتری را نسبت به دیگر سیستم تعلیق ها اشغال میکند. از این رو این سیستم در بیشتر خودروهای کوچک و جمع و جور استفاده میشود.

مشکل دیگر این سیستم این است که، طراحان برای کاهش سطح ارتفاع کاپوت، دچار محدودیت هستند، زیرا ارتفاع زیاد کمک فنرهای مک فرسون مانع این امر میشود.

 

013

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)

مطالب مرتبط:

  1. سیستم تعلیق خودرو
  2. طراحی چرخ جدید با قابلیت ضربه گیری
  3. سیستم محاسبه قیمت
  4. بی ام و – F800GS Adventure
  5. کمک فنر