مازراتی آلفیری

مازراتی آلفیری

مازاراتی آلفیری

مازراتی آلفیری

مازراتی آلفیری یکی از خودروهای طراحی شده توسط شرکت مازراتی است که در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد. این خودرو یکی از شاهکارهای برادران مازراتی است.  این خودروی اسپرت جادوی مسابقات است.

طراحی آلفیری

A6 GCS-53 مازرانی پنجره مشبک کرومی خودرو نمای زیبایی را برای خودرو به ارمغالن آورده است. این خودرو به سبک ایتالیایی و آلمانی طراحی شده است. مازراتی آلفیری خودرو سبک تر از آنچه است که تصور می کند. در این خودرو، نظرات طراحان آلمانی استفاده شده و  از نظر ایتالیایی ها، وزن سبک در طراحی خودرو بسیار مهم است و معتقدند که باعث تعادل در اطراف خودرو می شود. طراحان ایتالیایی تلاش کرده اند که خودرویی ساده و پاک تولید کنند و نمای داخلی و خارجی خودرو از موارد مهم در زیبایی این خودرو است. آلفیری چیزی فراتر از یک نام است. تفاوت طراحی آلفیری را با گرن توریسمو  در دماغه، کاپوت و بخش عقب این خودرو قابل مشاهده است. در حالی که طراحی GT اندکی با سنگینی همراه است، جزئیات ظاهری آلفیری عمیق‌تر بوده و بیشتر یادآور A6 GCS-53 می‌باشند . تغییرات ایجاد شده در این خودرو شامل دم شیب دار طولانی، چراغ عقب، گلگیرهای جذاب، چرخ‌های آلومینیوم مصنوعی ۲۱ اینچی پشت و ۲۰ اینچی جلو می باشد.

همچنین، این خودرو مجهز به موتور هشت سیلندر ۴.۷لیتری با قدرت ۴۶۰ اسب بخار و گشتاور۵۲۰ نیوتن متر است.

قدرت به وجود آمده بوسیله یک جعبه دنده ۶ سرعته   electro-actuated به چرخ های عقب منتقل می شود. برای مهار این خودرو از ترکیب دیسک های سرامیک – کربن MC Stradale و کالیپرهای ترمز برمبو استفاده شده است. صندلی ها چرم هستند.این خودرو دارای چندین ویژگی مهم  است مانند دنده و ساعت که آلومینیومی می باشد.  آلفیری مازراتی از یک نام خانوادگی برگرفته شده است  که یکی از پنج برادر مازراتی است.

مازاراتی

مهندسی رقابت در یک خودروی سواری لوکس

هنگامیکه مازراتی اولین کواتروپورته را در سال ۱۹۶۳ نمایش داد،  سریعترین خودروی چهار نفره در دنیا معرفی شد.

موتور این خودرو مخصوص مسابقه است و هیچ کس تا کنون مشابه آن را ندیده است. موتور V8 کواتروپرته سریع ترین مدل خودروی سواری در سراسر دنیا است. کواتروپورته بعد از ۵۰ سال نیز به عنوان مدل بی نظیر و گل سر سبد مازراتی باقیمانده است. این خودروی سواری واقعا بی همتایی دارد .

با تغییر دادن کواتروپورته، مازراتی یک استراتژی جدید را ابداع کرد که درخواست مشتریان را برای حق انتخاب های بیشتر برآورده سازد که بر دو جنبه کلیدی از برند GranLusso  و GranSport تاکید داشت.

gran lusso vs gransport

این دو طرح متمایز ارتقایی برای  سیستم انتقال قدرت V6 (کواتروپورته دیزل، کواتروپورته، کواتروپورته S و کواتروپورته S Q4)  محسوب می شدند. بالاترین مدل، کواتروپورته GTS است که شامل موتور دو توربو V8 می باشد و دارای طرح GranLusso و GranSport است. هر یک از طرح ها نیاز های مشتریانی که به دنبال محصولات بی همتا و متمایز هستند را برآورده می سازد.

طرح GranLusso: منحصر به فرد و بی همتا

کسانی که به دنبال خودرویی لوکس و بی همتا هستند می توانند از طراحی GranLusso استفاده کنند. نمای داخلی خودرو با رنگ ها و مواد با کیفیت و پارچه ابریشمی ایتالیایی بسیار جذاب و چشمگیر است. مازراتی تنها برند در جهان است که دارای نمای داخلی ابریشمی است. اتاق خودرو شامل چوب و چرم است. صندلی های عقب دارای گرمکن و کنترل هوای چهار منطقه ای است. همچنین خودرو مجهز به پدال برقی و آفتاب گیر برقی می باشد.

GranSport: خودرویی با ظاهری اسپرت

مشتریانی که تمایل دارند که ظاهری اسپرت برای خودروی خود ایجاد کنند، می توانند از طرح GranSport استفاده کنند. صندلی های خودرو اسپرت است و از طرح تیره استفاده شده است. فرمان خودرو نیز اسپرت و جدید است.  نمای خارجی خودرو بسیار اسپرت و بی نظیر است.

هنر و جذابیت

این خودرو با طراحی بی نظیر و زیبا بسار جذاب است. این خودرو شاهکاری بی نظیر است که دارای ویژگی های ایرودینامیکی است. زیبایی خودرو با پنجره مشبک و چراغ های ال ای دی در عقب خودرو دو چندان می شود. سپر که به زیبایی طراحی شده است چشم هر بیننده ای را می نوازد. در این خودرو، پنج روش عملکرد وجود دارد که توسط دکمه نزدیک دنده انتخاب می شود. این پنج روش شامل عادی اتوماتیک، عادی اسپرت، عادی دستی، اسپرت دستی و افزایش اثر بخشی و کنترل برای کنترل بهتر شرایط هوا و همچنین راحتی موتور و مصرف سوخت کمتر می باشد. صندلی های خودرو به دوازده روش قابل تنظیم است و راحتی راننده را در هنگام رانندگی تنظیم می کند. صندلی های عقب خودرو نیز مورد توجه قرار گرفته است و دارای قابلیت تاشوی متقارن می باشد.

امنیت

امنیت خودرو اولین و مهمترین نکته مورد توجه در این خودرو است. کیسه های هوا در خودرو، امنیت رانندگان و سرنشینان را تامین کرده است.

مازارراتی

موتور خودرو

این خودرو دارای سه نوع موتر است که شامل ۴۱۰ HP سه لیتری دو توربو، V6 و ۵۳۰HP سه و هشت لیتری دو توربو می باشد. همچنین یک موتور دیزلی توربو وجود دارد که ۲۷۵ اسب بخار تولید می کند.

مازاراتی

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)

مطلب مرتبطی پیدا نشد.