مرسدس AMG-GT Roadsterو GTC Roarstev رونمایی شد.

مرسدس AMG-GT Roadsterو GTC Roarstev رونمایی شد.

مرسدس AMG-GT Roadsterو GTC Roarstev رونمایی شد.

مرسدس

AMG-GT Roadster با موتور پاریسی خود به روی کار آمد و آغاز تولید خود را نشان داد، مرسدس نه یکی بلکه دو گزینه از موتورهای غول پیگر Twin Turbo V8 خود را ارائه داده است .

مرسدس، خودروی قابل تبدیل قدرتمند خود را در دو سطح trim مجزا ارائه نموده در سطح اولیه می توان آن را به عنوان یک خودرو کروکی  $۲۶۰K به حساب آورد که شامل AMG-GT Roadsterو GTC Roarstev است که قطعا قوی تر است هر دو دارای توربوی دو قلوی V8 هستند اما دومی می تواند ۴۱۰W و ۶۸۰ NM تولید نماید که برای ارسال GTChuvtliy تاسرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است.

GTRoadstev، ۳۵۰KW و ۶۳۰NM از همان موتور ایجاد می کند و باعث ایجاد سرعت نه چندان کند ۴ ثانیه و سرعت بالای ۳۰۲کیلومتر در ساعت می شود. هر دو موتور صدای خرخر خود را از طریق کلاچ دوگانه اتوماته ۷ دنده خارج می کنند و قدرت را به چرخ های عقب منتقل می کند.

کوپه کروکی، خانواده جهانی AMGGT را با کوپه GT، GTS و GTR که اکنون توسط Roadster TGC و GT  افزوده شده به عدد ۵ رسانده است. هر دو Roadster GT   و GTC دارای سقف پارچه ای سنگین وزن هستند که در ۱۱ ثانیه باز یا بسته می شود و این اتفاق تا سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت صورت می گیرد. اما هر دو، مشکل وزن زیاد را دارند چرا که GT دارای وزن ۱۵۹۵ کیلوگرم است در حالی که وزن GTC 1660 کیلوگرم است و این دو وزن از وزن ماشین های سقف دار هم رده آن ها بالاتر است.

ما با این دو مدل Roadster به لحاظ استراتژیکی، خانواده AMGGT را از طریق دو تغییر مهیج، گسترش داده ایم ( به نقل از رئیس شرکت مرسدس AGM ، توبیاس موثر)Roadster GT نیز گزینه دو سرنشینه، در استرالیا را نیز کامل نموده است و می توان از AMG توربوی دو قلوی V8 لذت برد.

با Roadster  AMGGT، ما مدل جدیدی را معرفی می کنیم و عناصر اصلی مربوط به عملکرد را از خودروهای اسپرت خود که AMGGTR است به این ماشین انتقال داده ایم و نتیجه آن یک تجربه بسیار دینامیک با نقش و طرح بسیار منحصر به فرد است که با احساس Roadsterناب همراه شده است .

GTC Roadsterبرخی از ابزار دارای عملکرد عالی را از ماشین های جدیدی مانند ۹۱۱ GT3RS و AMGGTR دزدیده که شامل سیستم هدایت گر محور عقب است و تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر  در ساعت، دنده عقب را به سمت مخالف جا به جا می کند و باعث گاز تیز به یگ گوشه می شود. در سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، چرخ عقب همچون چرخ جلو در یک مسیر حرکت می کند و این باعث ثبات و تغییر مسیر سریع تر مرسدس می شود. GTC نیز دارای دیفرانسیل لغزشی محدود است که به صورت الکترونیکی، کنترل می شود (GT دارای تنظیمات مکانیکی سنتی است)

این ماشین در حد میانه است و دارای جای گسترده تر و بزرگتر است و نیز دارای چرخ عقب ۲۰ اینچی است که ۱۹ اینچ در جلو دارد (چرخ ۱۹ اینچ حرکت GT در جلو و عقب) به علاوه در حالی که هر دو مدل دارای سیستم تعلیق اسپورت است تنها GTC دارای AMG Ride control با استهلاک تطبیقی است و تنها مدل دارای حالت Race drive است در حالی که به فهرست ماشین های sportplus و sport، comfort ملحق شده است.

هر دو گزینه Roadster مجهز به سیستم دو لوور الکترونیکی زیر نوار جلو را کنترل می کند که می تواند در یک ثانیه، باز یا بسته شود. آن ها برای بهینه سازی ایرودینامیک، بسته هستند اما زمانی که Roadster به دمای مشخص می رسد ، آن ها به صورت خودکار باز شده و هوای سرد را به موتور می فرستند.

مرسدس بنز همچنان موید این است که خواه GTC به صورت داخلی عرضه شود یا نه، به جز یک یا دو مورد که تا نیمه سال ۲۰۱۷ وارد بازار می شوند، قیمت گذاری داخلی و مشخصات در اوایل سال آینده تایید خواهند شد. بهتر است که به بهترین شکل پول خود را برای خرید آن پس انداز نمایید. کوپه AMGGTS سقف دار دارای قیمت ۰۰۰/۲۵۹ دلار در داخل این کشور است و احتمالا Roadster GT دارای قیمت بالاتری است در حالی که GTC بی شک به قیمت ۴۰۰K $ مربوط به کوپه GTR نزدیک تر است در حالی که مرسدس بنز استرالیا مشخصات خودرو را ارائه ننموده، گوینده برند داخلی آن جری استا مولیس به cars.guide.com.av عنوان نموده که Roadster GT مکمل گزینه دو سرنشینه ما در استرالیاست و می توان از AMG توربوی دوقلوی V8 لذت برد.

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)

مطالب مرتبط:

  1. مرسدس بنز چطور محبوب جوانان شد؟