کمپانی بی ام و از محصول جدید خود با نام F800GS به عنوان یک موتور شجاع و نترس رونمایی کرد. در واقع این محصول همان مدل ۸۰۰GS است که دستخوش تغییراتی شده است که می‌توان به مخزن سوخت بزرگتر، بدنه کشیده‌تر و آپشن‌های بیشتر اشاره کرد.
بی ام و F800GS Adventure
این موتور را می‌توان با خودروی رنج روور مقایسه کرد؛ زیرا هر دوی آن‌ها برای جاده‌های صعب‌العبور ساخته شده‌اند و نوع طراحی و تجهیزاتی را که برای این نوع جاده‌ها لازم است به آن مجهز هستند تنها با این تفاوت که بی ام و F800GS از نظر اقصادی با صرفه‌تر است!

موتور

پیشرانه این موتورسیکلت تغییر زیادی با نمونه اصلی خود نکرده است، و این بدین معنا است که از همان موتور ۸۵ اسب بخاری با گشتاور ۸۳ نیوتن‌متر استفاده شده است. استفاده از موتور دو سیلندر موازی شش سرعته که در اکثر محصولات این کمپانی از آن استفاده می‌شود، دارای انعطاف‌پذیری و قدرت بالا است که جوابگوی تمامی نیازهای راننده است.
کیفیت سواری و هندلینگ
بی ام و F800GS Adventure
علی‌رغم طراحی بدنه این موتورسیکلت که به نظر می‌رسد سواری نامطمئن نتیجه آن باشد، بسیار قابل اطمینان است. رانندگی با این موتورسیکلت بسیار راحت و در جاده‌های ناهموار با حداقل تکان و ضربه هموار است.

به لطف وجود ESA (تنظیم الکترونیکی سیستم تعلیق)، امکان انتخاب سیستم تعلیق با حالت اسپرت نیز وجود دارد. با اضافه شدن آپشن‌هایی از این قبیل می‌توان گفت که قضاوت درمورد سیستم تعلیق از روی ظاهر آن کمی بی انصافی است. فرمان مدل ۸۰۰A بسیار پایدار و دارای عکس‌العمل بالا است.

امکانات
بی ام و F800GS Adventure
گرمکن دسته‌های فرمان، LEDهای مخصوص روشن کردن جلوی چرخ‌ها، صفحه نمایش کامپیوتری و چرخ‌های مخصوص جاده‌های ناهموار از جمله مشخصه‌هایی است که به این مدل از محصولات بی ام و اضافه شده و همانند همیشه علاقه‌مندان به خود را تحت تاثیر قرار داده است. سیستم کنترل کشش نیز یکی دیگر از آپشن‌های جدید برای F800GS به حساب می‌آید.

کیفیت

قضاوت درمورد کیفیت این محصول کمی سخت به نظر می‌رسد، اما با مروری بر امکانات اضافه شده و بررسی موارد مختلف می‌توان گفت که همه این موارد برای اطمینان کردن به F800GS کافی است. نوع موتور قدرتمند و شاسی محکم این موتورسیکلت از دیگر مواردی هستند که در بالا بردن ضریب اطمینان نقش بسزایی دارند. ولی به گفته برخی از علاقه‌مندان به موتورسیکلت، انتظار می‌رفت که از موتور و شاسی جدید نیز برای این محصول استفاده شود و این یک نکته منفی برای کمپانی بزرگ بی ام و محسوب می‌شود.
بی ام و F800GS Adventure

بی ام و F800GS Adventure
مشخصات فنی
حداکثر سرعت :                           ۲۰۰ کیلومتر در ساعت
نوع موتور:                                 آب/خنک ۲ سیلندر موازی ۸ سوپاپ
حجم موتور:                                ۸۰۰ سی‌سی
قدرت موتور:                               ۸۵ اسب بخار
گشتاور:                                      ۸۳ نیوتن‌متر
گیربکس :                                   ۶ سرعته زنجیری
حجم باک  :                                 ۲۴ لیتر
وزن :                                         ۲۲۹ کیلوگرم
سایز چرخ جلو:                           ۲۱ اینچ
سایز چرخ عقب:                           ۱۷ اینچ

منبع : ۱car