AMG

بیش از ۴۵ سال پیش اشتیاق زیادی که به ورزشهای موتوری وجود داشت، باعث تاسیس یک شرکت منحصر به فرد شد .

سه حرف AMG مخفف نام اشخاصی است که در ابتدای تاسیس این شرکت تا تبدیل شدن آن به یک برند جهانی فعالیت داشتند .

    A (هناس ورنر افرخت)                  M (ارهارد ملچر)                 G(گروس اسپاخ )

تاریخچه شروع AMG

ماجرای این شرکت از سال ۱۹۶۰ آغاز شد . دو مهندس به نام های ورنر افرخت و ارهارد ملچر در بخش توسعه موتورهای  مسابقه ای ۳۰۰ SE  کار میکردند تا این که شرکت، تولید همه ی موتورهای مسابقه ای را متوقف کرد .با این حال هنوز هم از هیجان افرخت و ملچر برای ساختن موتورهای مسابقه ای ذره ای کاسته نشده بود . آنها اوغات فراغت خود را در خانه افرخت در Grasapach  صرف بهبود عملکرد موتور می کردند .در سال ۱۹۶۵ مانفرد شیک  یکی از کارکنان بخش توسعه، با موتور  ۳۰۰SE  که توسط افروخت و ملچر ساخته شده بود، در مسابقات قهرمانی اتومبیل تور آلمان شرکت کرد و ده بار برنده شد . پیروزی Schiek   به خاطر شهرت افروخت و ملچر به عنوان متخصصین حفظ و بهینه سازی عملکرد وسایل نقلیه مرسدس بنز بود . با این حال ،این شهرت برای افروخت کافی نبود،تصور او ارائه وسایل نقلیه ی جاده ای بود که آنها را بعد از موفقیت ماشین های مسابقه ای طراحی کرده بود .اواخر سال ۱۹۶۶ ،اوشرکت مرسدس بنز را ترک کرد و ملچر را به پذیرفتن ریسک شراکت با خودش وادار کرد .در سال ۱۹۶۷ آنها شرکت مهندسی طراحی ، ساخت و ساز و آزمایش در راستای توسعه موتورهای مسابقه  را تاسیس کردند .دفتر  مرکزی قبلی شرکت در شهر مجاور بود ودر آنجا موتورهای تیم های مسابقه ای خصوصی را تعمیر می کرد .اولین نقطه عطف شرکت طی مسابقات استقامت ۲۴ ساعت اتومبیل رانی بود. مرسدس AMG 300 SEL 6.8در کلاس خود قهرمان و به طور کلی مقام دوم را کسب کرد . این امر باعث گسترش نام AMG  در سراسر جهان شد .

قدرت بیشتر ، پویایی و مدیریت بهتر ، مهندسی برتر با AMG
در حال حاضر Mercedes-AMG Gmbh نیروی انسانی بالغ بر بیش از ۱۱۰۰ نفر را در محل کارخانه اش در Affalterbach استخدام کرده است . حرفه ای بودن AMG به خاطر دستیابی به عملکرد و دقت و بهره وری بالاست .هر خودروی AMG عملکرد فوق العاده ، لذت رانندگی هیجان انگیز و کیفیت بالای اجزای خودرو را فراهم میکند . به عنوان بخشی از استراتژی << عملکرد AMG 50>> می کوشند که هر مدل جدید در بازار از لحاظ مصرف سوخت و ظاهر در بازار پیشتاز باشند . در حال حاضر بسیاری از خودروهای AMG از لحاظ میزان مصرف سوخت ، انتشار ، عملکرد بالا و گشتاور در کلاس خود بهترین هستند.
طیف گسترده ای از ارائه خودرو
در حال حاضر طیف مدل های AMG نه تنها وسیع تر و متنوع تر از همیشه است بلکه با بسیاری از خواسته ها و نیازهای مشتریان نیز تناسب دارد .
این طیف از خودروهای ۴۰+AMG با عملکرد بالا با قدرت خروجی ۲۷۰kw (367 اسب بخار ) تا ۴۶۳kw (630 اسب بخار ) تشکیل شده است .امکان انتخاب از بین مدل های کوپه ، شاسی بلند و نیز Mercedes-AMG GT که به طور مستقل توسط Mercedes-AMG ساخته شده است ، وجود دارد . هر مدل AMG یک وسیله نقلیه با عملکرد بالاست که با انتقال منحصر به فرد قدرت و صدای وسوسه انگیز موتور باعث ایجاد هیجان در راننده می شود . این ضرب المثل مشهور نیز که (کار دقیق ،کیفیت فوق العاده ) نیز از همین جا گرفته شده است . به طور خلاصه همه مدل های AMG ، سطوح متفاوتی از مهندسی و ساخت را مجسم می کند که منحصر به همین برند است .
شرکت در مسابقات فرمول ۱ ، مسابقات قهرمانی اتومبیل رانی آلمان و ورزش های مردمی
برند AMG با عملکرد بالا و ریشه هایی که در ورزش های موتوری دوانده است ، چندین دهه در مسابقات حضور داشته است، از زمانی که موفق ترین برند در تاریخ مسابقات قهرمانی اتومبیل رانی آلمان بود تا حضور جهانی آن با مدل SLS AMG GT3 در بالاترین سطح مسابقات موتوری
SLS AMG GT3 با ۲۶ قهرمانی در مسابقات قهرمانی اتومبیل رانی آلمان و قهرمانی مسابقات FIAGT3 اروپا موفق ترین تازه وارد در مسابقات موتوری سال ۲۰۱۱ بود .
در مسابقات فرمول (۱) در سال ۲۰۱۲ تیم Mercedes AMG Petronas و Mercedes AMG High Performance Powertrains برند AMG ارائه کردند . علاوه بر این AMG از سال ۱۹۹۶ اتومبیل ایمنی فرمول (۱) و اتومبیل پزشکی فرمول (۱) را طراحی و ارائه کرده است .