هیرساموتور : بررسی و مشاوره خرید و فروش خودرو

تویوتا C-HR، خودرویی که به تازگی وارد کشورمان شده است.

نگاه اجمالی:

2016_toyota_c-hr_ext_dyn_06

تویوتا با تولید این خودرو، بار دیگر نشان داد که در ساخت خودروهای شاسی بلند و کراس اوور از بهترین هاست. در واقع، این خودرو یک کراس اوور است که بر روی شاسی تویوتا پریوس سوار است. این خودرو با دو نوع پیشرانه عرضه میشود که یکی هیبریدی است و دیگری بنزینی که نمونه بنزینی آن ۱/۲ لیتری است و دارای توربوشارژر میباشد.

نقطه قوت این خودرو، طراحی بسیار زیبای آن است که چه در قسمت بدنه و چه در طراحی داخل خودرو، از زمان تویوتا Supra، زیباترین تویوتا میباشد.

این خودرو برای علاقه مندان سبک مسابقه ای تویوتا ساخته شده است و برای همین، رانندگی با آن، از بسیاری از محصولات دیگر تویوتا، لذت بخش تر است. این خودرو حس رانندگی با یک شاسی بلند سنگین را القا نمیکند. بلکه بواسطه وزن کم و قابلیت حرکتی خوبش، حس رانندگی اسپرت و با انعطاف زیاد را به شما میبخشد.

رانندگی:

خبر نسبتا ناخوشایندی که در مورد نمونه هیبریدی این خودرو وخود دارد، این است که این خودرو با وزن ۱۴۰۰ کیلوگرمی اش، تنها ۱۲۰ اسب بخار قدرت تولید میکند و دارای گیربکس CVT میباشد که این مشخصات در کنار هم، کمی نا امید کننده میباشد و برخی طرفداران شتاب و سرعت را از خرید نمونه هیبریدی این خودرو مایوس میکند.

2016_toyota_c-hr_ext_dyn_15

نمونه بنزینی این خودرو، ۴ سیلندر است و حجم موتور آن ۱/۲ لیتر است که یک توربوشارژر نیز آن را همراهی میکند. این نمونه به یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی مجهز شده است و از نمونه هیبریدی این خودرو بسیار چابک تر است که قدرتی معادل ۱۴۴ اسب بخار تولید میکند. یک نمونه پیشرانه بهتر هم وجود دارد که طرفداران شتاب و سرعت را راضی نگه می دارد. این نمونه پیشرانه ۱/۵ لیتری و دارای توربوشارژر است که ۱۷۸ اسب بخار قدرت تولید میکند.

این خودرو دارای سواری نرم تر از برخی رقیبانش مانند Audi Q3 و Mazda CX-3 میباشد و رینگ های ۱۸ اینچی دارد که رخی منخصر بفرد به این خودرو بخشیده اند.

گفتنیست تویوتا علاقه ای به تولید خودروهای دیزلی ندارد و این خودرو نیز با پیشرانه دیزلی تولید نمیشود.

طراحی داخلی:

ایده های تازه بسیاری در داخل این خودرو بکار رفته اند که همه آنها موفق نبوده اند. جنس مواد استفاده شده در داخل این خودرو بسیار محکم و مرغوب میباشد. دسترسی راننده به قسمت های مورد نیاز و ضروری بسیار آسان است و صندلی راننده در چندین حالت قابل تنظیم است که از این لحاظ حتی از Nissan Juke نیز سرتر است.

2016_toyota_c-hr_int_02

از عواملی که در طراحی داخلی این خودرو نکته منفی محسوب میشوند، میتوان به کیفیت نه چندان بالای نمایشگر ۷ اینچی C-HR و همچنین طراحی داخلی درب ها اشاره کرد که چنگی به دل نمی زنند.

از نکات مثبت دیگری که میتوان در طراحی داخلی این خودرو به آن اشاره کرد، دکمه های تهویه هوای جواهر شکل این خودرو اند که به جای پنل های همیشگی تویوتا بکار رفته اند و قطعا این امر برای تویوتا هزینه بر بوده است و این تغییر، تنها عشق و علاقه تیم طراحی تویوتا به این خودرو را نشان میدهد که سعی کرده اند این خودرو را عالی و تمام عیار بسازند.

گفتنیست فضای عقب این خودرو ۳۷۷ لیتر ظرفیت دارد و دید عقب آن محدود میباشد که میتوان اینها را نقاط ضعف این خودرو دانست.

نکته جالب توجه دیگری که برای علاقه مندان این خودرو وجود دارد این است که قیمت نمونه هیبریدی این خودرو بیشتر از نمونه بنزینی آن است و پیشرانه بکار رفته در نمونه هیبرید آن، همان پیشرانه پریوس جدید است که در کشورمان دیده میشود.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)