خرید خودرو و فروش خودرو

خرید خودرو ، فروش خودرو، خرید و فروش خودرو

به چه دلیل حتی خرید خودرو یا فروش خودرو نو و صفر را باید کارشناسی کرد ؟

فروش خودرو با اعتنا به ارتقا روزافزون خرید و فروش اتومبیل در کشور‌ایران , ضرورت استفاده از کارشناسی پیش از خرید خودروی استوک یکسری برابر شده‌است . با ما در‌این مقاله همراه باشید تا شما‌را با لزوم کارشناسی خودروی دست­ دوم و چه بسا صفر آشنا سازیم .

– فروش خودرو آیا می‌دانید از هر ۵ خودروی کارشناسی شده بوسیله همراه مکانیک , ا تا ۲ اتومبیل با کیلومتر بازنویسی شده به مشتری ارائه شده‌اند؟

– آیا میدانید ردوبدل کاپوت پژو ۲۰۶ گونه ۱۳۸۸ , بیشتراز یک میلیون و دویست هزار تومان ارزش آنرا زیر می آورد؟ ( در تیرماه ۱۳۹۴ ) . شما میتوانید خرید خودروی با استفاده از ابزار محاسبه گر ارزش خودروی استوک همراه مکانیک میزان افت ارزش ماشین را به صورت ظریف محاسبه نمائید .

– آیا می دانید ما حتی‌در کارشناسی خودروهای صفر فرنگی و اهل ایران نیز به مشکلات فنی و بدنه ای برخورد کرده‌ایم؟ برای مثال می توانید گزارش سوناتای Yf فارغ از ترمز ABS را مشاهده فرمائید تا لزوم انجام کارشناسی ماشین بیشتراز پیش برای شما واضح شود .

– فروش خودرو آیا می دانید ما در کارشناسی‌های خویش با مواقعی مانند فروش خودروهای چپی به جای صفر کیلومتر روبرو شده‌ایم؟

%image_alt%

فروش خودرو با ما درین مقاله همراه باشید تا شما‌را با لزوم کارشناسی خودروی دست­ دوم و چه بسا خودروی صفر آشنا کنیم .

امروزه با ترقی دانش , تکنولوژی و صنعت خودروسازی در عالم , شما خرید خودروی توانمند میباشید خیال­‌پردازی­‌های دهه‌­های اخیر خویش را بطور حقیقی و کاربردی بر روی خودروها ملاحظه کنید . مواقعی مثل :

– سامانه تشخیص گودال و دست­‌انداز

– سیستم کروز در اختیار گرفتن توسعه یافته خرید و فروش خودرو ( پای راست شما در Sleep Mode قرار می‌­گیرد )
– سیستم­‌های پیچیده تعلیق ( تغییر تحول مسیر ناگهانی حتی‌د‌ر سرعت‌­های بالا )
– و . . .

%image_alt%

فروش خودرو این موردها صرفا جزو پیشرفت­‌های حوزه ماشین می‌باشند . مواقعی زیرا آلیاژهای بکار رفته در درون و بیرون ماشین , مبحث زیبایی ظاهری و داخلی , راحتی و مبله ماشین , ایمنی و سیستم حفاظت از سرنشینان هم مطالبی می‌باشند که هر یک را بایستی بطور جدا مورد تحقیق و بررسی قرار اعطا کرد . ولی دستیابی بدین مطالب برای تمام کسانی که خواستار خرید خودروی دست­ دوم یا این که جدید باشند بدور از دسترس بنظر می­‌رسد . ممکن است برای شما دیدنی باشد البته در بررسی‌­های ما معین شد که اکثری از خریداران ماشین , علی الخصوص راجع‌به خرید خودروهای فرنگی , چه بسا از ویژگی ها بی نقص خودروی متبوع خویش و آپشن‌­های استاندارد نصب شده بر روی آن اطلاعی ندارند .

مقاله‌­­ای‌ که پیش روی شماست , براساس خرید و فروش خودرو مشاهدات , مستندات و گزارشات کارشناسی­‌های صورت ­گرفته به وسیله کارشناسان کمپانی همراه مکانیک تنظیم شده ­است . گزارش بدون نقص کلیه خودروهای کارشناسی‌شده بوسیله همراه مکانیک بر روی همین وب سایت وجود دارد .

بخش­‌های کارشناسی ماشین

به صورت کلی , در مبحث کارشناسی اتومبیل می­‌توان ذکر کرد که مواقعی مثل بدنه و شاسی , فنی , موتور و گیربکس , آپشن‌­ها و امکانات جانبی , آزمایش خرید و فروش خودرو دیاگ و در غایت آزمایش رانندگی می‌­بایست مورد بررسی ظریف قرار گیرند . در‌پی لزوم بررسی مورد ها ذکرشده را یک­ به­ یک بررسی می‌­نماییم .
۱ – کارشناسی بدنه
ما در کشوری معاش می‌­کنیم که درآن , صنعت تعمیر فروش خودرو و مرمت اتومبیل ترقی چشمگیری داشته و افرادی که در‌این حوزه سرگرم کار میباشند مضاعف متبحر و کار کشته می‌­باشند . بطور نمونه در بازار کشور‌ایران یک ماشین سوای رنگ که از یکسری منطقه هم مصدوم باشد بها بیشتری نسبت به یک خودروی رنگ ­شده دارااست . این در حالیست خرید خودروی که در کشورهای اروپایی عکس این فرمان راستگو است . همان­گونه که در نمودار زیر مشاهده می‌­کنید , قیمت تندرست یک خودروی استوک در جمهوری اسلامی ایران و اروپا به طور کامل با نیز تفاوت دارااست .

%image_alt%

۱ – صافکاری سوای رنگ ۲ – صافکاری و نگارگری ۳ – ردوبدل قطعه

کارشناسی بدنه اتومبیل یکی‌از اساسی‌­ترین و مهم‌ترین بخش‌­های کارشناسی اتومبیل به شمار می‌­رود ; به این دلیل‌که هرگونه خرید و فروش خودرو خوردگی , تغییر و تحول صورت یا این که دفرم شدن , رنگ­‌شدگی , بده بستان و یا این که زنگ­‌زدگی در قطعات , در گزینش ارزش اتومبیل تاثیر چشمگیری داراست . خودرویی که در یک تصادف , بدنه آن مبتلا خلل و یا این که تغییر خرید خودروی تحول صورت شده‌است , دیگر از ایمنی و استحکام اول برخوردار نیست مگر این‌که بخش معیوب بطور بدون نقص ردوبدل , خیر تعمی فروش خودرور گردد . کارشناسی بدنه اتومبیل در سه بخش مورد بررسی قرار می‌­گیرد :

۱ – ۱ – بررسی شاسی و ستون­‌های ماشین

۲ – ۱ – بررسی رنگ‌شدگی بدنه ماشین

۳ – ۱ – بررسی بده بستان قطعات بدنه ماشین

%image_alt%

۱ – ۱ – کارشناسی شاسی و ستون‌ها
شاسی مهم ترین و اصلی‌ترین بخش بدنه یک ماشین است که شما معمولا آن را نمیبینید خرید و فروش خودرو . هرگونه آسیب‌دیدگی در‌این بخش بایستی شما‌را از خرید اتومبیل منصرف کند . کارشناسی این بخش بدلیل آلرژی بالا می بایست حتما به وسیله کارشناسان مجرب انجام پذیرد و هیچگاه خویش و یا این که خویشاوندان غریبه با شاسی , اقدام به کارشناسی این بخش نکنید .

خودروی کارشناسی‌شده از حیث ظاهری , به طور کامل در حالت مطلوبی به راز می برد . متخصص بعداز بررسی ظریف بر روی ستون‌های جلوی اتومبیل متوجه شوید که دقیقا در نقاط متناظر نیز بر روی دو ستون جلو , ضخامت رنگ دستگاه آزمایش رنگ , به شدت ارتقاء مییابد . بعد از مشکوک‌شدن متخصص و انتقال ماشین به روی چال مکانیکی مشاهده شد که ماشین در بخش شاسی , بدنه و سرستون‌ها دارنده بریدگی و علامتها جوش‌خوردگی می باشد . با کارشناسی دقیق‌تر مشخص شد که نیمی از شاسی و بدنه این اتومبیل وابسته به آن نبوده و احتمال دارد از یک خودروی اسقاطی دیگر , در تجدید بنا آن مصرف شده شده‌است .

اکنون تصور کنید که فرد این اتومبیل را فارغ از کارشناسی خریداری نموده و بعد از مراجعه به اولی مکانیکی یا این که نگارگری متوجه این اختلال حساس شود . ضرر و زیان مالی , مشکلات مکانیکی , عدم بده بستان پلاک ماشین و . . . مطالبی است که احتمال دارد خریدار با دریافت کردن یک تصمیم صحیح پیش از خرید اتومبیل و استفاده از یک متخصص مجرب میتواند از این خطرها احتمالی جلوگیری کند .
۲ – ۱ – کارشناسی رنگ‌شدگی بدنه

یکی‌از مهم ترین بخش‌هایی که صلاحیت یک متخصص خبره فروش خودرو را نشان می دهد کارشناسی بدنه اتومبیل است . برهان این حساسایت خرید خودروی و پیچیدگی را می‌توان در کار فوق‌العاده خوب چندین صافکار و نقاش حرفه‌ای بر روی خودروها دانست . احتمال دارد شما نیز تا به اکنون به‌این این مسئله برخورد کرده باشید که بعضا از صافکارها و نقاش‌های حرفه ای , ماشین را به گونه‌ای مرمت می‌کنند که غیر از خویش صاحب و مالک ماشین , هیچ شخصی دیگری کارکشته به تشخیص تغییرات صورت‌گرفته نمیباشد . این مسئله موجب شده تا کارشناسان ماشین , پابه‌پای صافکارها و نقاشان , درین میدان ترقی نمایند و علاوه بر بهره‌گیری از تجربه , به امکانات و دانش روز هم درین حوزه مجهز شوند .
ما در اینجا به تعدادی روش کارشناسی رنگ ماشین اشاره می کنیم :
۱ – روش خرید و فروش خودرو نخستین و ابتدایی‌ترین روش , نگاه‌کردن به اتومبیل با زاویه ۳۰درجه , در فروغ خرید و فروش خودرو و روشنایی ارگانیک یا این که روشنایی سپید است . یک متخصص خبره , با یک نگاه معمولی , بخش‌هایی که با دقت کم رنگ شده باشد را براحتی تشخیص می دهد .

۲ – روش دوم استفاده از مداد آهنربایی است . این روش که ولی دارنده ضریب خطای بالایی می باشد , بیشتر بوسیله دلالان اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد . خرید و فروش خودرو با چنددفعه استفاده بر روی تعدادی اتومبیل , از نحوه کار آن که بر اساس خواص آهنربایی این مداد هست , با خبر خواهید شد .

۳ – ولی روش سوم که بالاترین اعتنا و کمترین نادرست را داراست استفاده از دستگاه آزمایش رنگ دیجیتال است . این دستگاه به کارشناسان این قابلیت و امکان را میدهد که رنگ‌شدگی , تعویض‌شدگی و چه بسا پاشیدن کیلر بر روی رنگ را براحتی تشخیص دهند .

در غایت می بایست اعلام‌کرد که در کلیه این روش‌ها تجربه متخصص صحبت پایانی را خواهد زد .
اما می بایست اعلام کرد که‌این تمام کار نیست ; کارشناسی بدنه از پیچیدگی‌های خاصی شامل است . نقاط بدور از دسترس , نقاطی که به وسیله کاورها و لایه‌های پلاستیکی به وسیله کمپانی آفریننده پوشانده شده‌است , قطعاتی که در زیر ماشین قرار دارا‌هستند , نقاطی که دائما زیر تاثیر حالت جوی قرار گرفته‌اند و مواقعی از این قبیل تمامی و تمامی بایستی در بخش کارشناسی بدنه مورد بررسی قرار گیرند .

در کارشناسی صورت‌گرفته از یک دستگاه خودروی کیا سراتوی صفر کیلومتر , بعد از بررسی خرید و فروش خودرو بدون نقص بدنه اتومبیل و سقف ماشین , متخصص , با استفاده از امکانات آزمایش رنگ دیجیتال , متوجه اختلاف ضخامت رنگ جانور مابین سقف و بقیه قسمت‌های اتومبیل شد که نشان از آمدن جراحت به سقف این ماشین داشت . این در حالی بود که نمایشگر کیلومتر این اتومبیل , فقط عدد ۷۳ را نشان می‌داد . فرض فرمایید شما چنین خودرویی را با این عیب خریداری فرمایید . بعداز صریح شدن عیب چه حسی به شما دست خواهد داد؟
کارشناسان همراه مکانیک در طی کارشناسی های خویش به موردها اینچنینی زیادی برخورد کرده‌اند . گزارش‌های کارشناسی تخصصی ماشین به نیکی میزان اعتنا کارشناسان ما‌را در انجام وظیفه‌های خویش نشان می دهند .

۳ – ۱ – بررسی بده بستان قطعات بدنه ماشین
در شرایطی که میزان ضرر و ضربه وارده به یک بخش از اتومبیل خرید خودروی بیش تر از حد باشد بایستی آن نصیب را ردوبدل نمود که ولی این مسئله , با کاهش شدید بها اتومبیل هم همراه است . ( محاسبه‌گر ارزش خودروی استوک و کارکرده )
همان گونه که در ابتدا اشاره شد ردوبدل قطعات بدنه اتومبیل در فروش خودرو کشورهای اروپایی خلاف جمهوری اسلامی ایران یک دستور واضح و همگانی خرید و فروش خودرو تلقی می گردد , به دلیل آنکه قطعه بده بستان شده از سالم و استحکام بیشتری نسبت به قطعه تعمیر شده برخوردار خواهد بود . تشخیص قطعه تعویضی هم خلل است , چون که گهگاه این قطعه از روی یک خودروی دیگر گشوده شده و از نگاه کیفیت و گونه رنگ و چه بسا ضخامت پوشش رنگ ( روش تشخیص با آزمایش رنگ دیجیتال ).

 

شما میتوانید از گالری فروش خودرو هیرسا دیدن فرمایید.