خودروی جدید و تمام الکتریکی MG

1369226_dsc0673

ظاهر بسیار جذاب، رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر در زیر ۴ ثانیه و توانایی پیمودن مسافت بیش از ۵۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ ; آیا این مشخصات میتوانند در کنار هم و در قالب یک خودروی تمام الکتریکی، MG را به دوران اوج خود بازگردانند؟

MG از این خودروی جذاب خود را در نمایشگاه شانگهای رونمایی کرد و این خودرو توانست توجه بسیاری را در این نمایشگاه به خود جلب کند.

حدود ۱۰ سال زمان طول کشید تا MG پروژه این خودروی زیبا را به اتمام برساند و از آن رونمایی کند.

u12

MG در دهه ۱۹۶۰ دست به ساخت خودروهایی اسپرت زده بود که اکثرا برای مسابقه استفاده میشدند. از آن زمان تا به قبل از بهره برداری از این خودروی الکتریکی، MG تنها خودروهای هاچ بک، کراس اوور و سدان های اقتصادی و ارزان قیمت روانه بازار کرده بود.

نکته ای که در مورد خودروی جدیدش انکار ناپذیر است، ظاهر بدون نقص و زیبای آن است زیرا بسیاری از افراد در نمایشگاه شانگهای برای چندین دقیقه به تماشای آن پرداخته اند.

اگرچه این خودرو بر روی یک شاسی معمولی خودروهای سدان MG سوار است، اما MG در ساخت آن سنگ تمام گذاشته و خواسته تا بعد از به اتمام رساندن یک پروژه ۱۰ ساله، از یک خودروی تمام عیار رونمایی کند. برای همین این خودرو دارای امکانات و آپشن های بسیار زیادی میباشد و برای همین قیمت این خودرو بالا خواهد بود.

MG اعلام کرده که قصد دارد تا پیشرانه این خودرو را در سایر محصولاتش بکار گیرد زیرا میتواند با استفاده از این پیشرانه در خودروهای ارزان قیمتش، هم از مزایای این پیشرانه با کیفیت بهره ببرد و هم محصولاتی با قیمت کمتر عرضه کند.

1369246_dsc0678

از آنجا که کمپانی MG اعلام کرده این خودرو در کمتر از ۴ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت دست میابد، میتوانیم دریابیم که این خودرو به احتمال زیاد، بر روی هر محور اکسل خود، یک موتور دارد و بسیار شبیه به یک سوپر اسپرت عمل میکند. برد زیاد این خودرو نیز باعث شده تا در کنار عملکرد عالی اش، تعدادی از علاقه مندان خودروی Audi R8 نیز به آن جذب شوند زیرا با داشتن این خودروی با کیفیت، شتاب یک R8 گرانتر را نیز در اختیار دارند.

از امکانات مثبت و قابل توجه دیگر این خودرو میتوان به قابلیت اتصال اینترنت همه جانبه و عالی این خودرو اشاره کرد که انجام تمام کارها را یرای شما بسیار راحت نموده است. MG اعلام کرده که سطح بالای تکنولوژی و امکانات این خودرو توجه همه جوانان را به خود جلب میکند اما برای افراد مسن و نا آشنا با تکنولوژی به این اندازه جذاب نخواهد بود.

کمپانی MG اعلام کرده است که طراحی چراغهای جلوی این خودرو الهام گرفته از گردی چشم لندن است که برای انگلیسی ها این نمادها با معنا هستند.

اگر در واقعیت نیز اعداد و ارقام اعلام شده توسط MG درست باشد، این خودرو در کنار ظاهر عالی اش میتواند برای MG موفقیتی عظیم تلقی شود و به فروش بالایی دست یابد.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)