مشخصات:
سال: ۲۰۱۶
کمپانی : فراری
مدل: LaFerrari
قیمت :۳٫۴۰۰٫۰۰۰ دلار
پیشرانه : ۱۲ سیلندر V شکل
قدرت : ۹۶۳ اسب بخار
گشتاور : ۶۶۳ نیوتن متر
حجم پیشرانه : ۶٫۳ لیتر
شتاب ۰ تا ۱۰۰ : ۳ ثانیه
نهایت سرعت : ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت
فراری LaFerrari برای اولین بار در نمایشگاه جنوا ۲۰۱۳ نمایش داده شد.درحالی در وسط سالن قرار داده شده بود که با مک لارن P1 و لامبورگینی وننو(Veneno) رقایتی شدید داشت. اولین سوپر اسپرتی از شهر مارانلو (Maranello) زادگاه فراری است که  راندن آن در معابر شهری منع قانونی ندارد و همچنین از سیستم انتقال قدرت هیبریدی سود میبرد.این مدل  به عنوان جانشینی برای مدل های افسانه ای انزو (Enzo) و F50 ارائه داده شده است.ضمن اینکه از سال ۱۹۷۳ اولین مدلی است که طراحی ان بوسیله شرکت پینن فارینا انجام نشده است.

فراری 2016 مدل LaFerrari اسپایدر
تنها  ۴۹۹ دستگاه ساخته خواهد شد و ۱٫۷ میلیون دلار هزینه در بر دارد. همین نکته LaFerrari  را به محصولی با علاقه مندان متمول بدل میکند , افرادی که حاضرند بهای هنگفت آنرا بدون معطلی پرداخت کرده و به فراری کمک کنند کلیه سفارشات را فقط در عرض یک ماه جمع اوری کند.اگرچه ایتالیایی ها باید از تاریخ ۱۸/۰۶/۲۰۱۴ تولید همه ۴۹۹ دستگاه را آغاز کنند , اما برنامه دارند حماسه LaFerraris  را به شکلی منحصر به فرد و با مدل LaFerrari XX ادامه دهند.خودرویی که فقط مخصوص پیست مسابقات طراحی شده و وارث دهه های زیادی از قدرت موتورهای اسپرت فراری است.
اکنون همزمان با اینکه اولین مدل های LaFerrari صاحبان جدید خود را میشناسند, ایتالیایی ها در صدد ان هستند که پارا از این هم فراتر بگذارند.قدم بعدی در لیست انها بنا به شایعات مدل LaFerrari اسپایدر است.

فراری 2016 مدل LaFerrari اسپایدر
قیمت دو برابر
جزییات  کمی هنگام نگارش این گزارش در دسترس است, اما  ما به هیچ عنوان از شنیدن اینکه LaFerrari  ممکن است برتری خود را از دست بدهد متعجب نمیشویم.اگر سوپر اسپرت هایی مثل لامبورگینی وننو و بوگاتی ویرون میتوانند اینطور باشند چرا LaFerrari  نتواند؟ با توجه به گزارش Automobile که مسئول این شایعات فریبنده است, ممکن است LaFerrari برتری خود را نسبت به رقبا در ۲۰۱۵ از دست بدهد.این زمانی است که مدل منحصر به فرد LaFerrariXX قرار است معرفی شود.
اما بر خلاف مدل کوپه, LaFerrari اسپایدر در تعداد بسیار کمی تولید خواهد شد, به طوری که انتظار می رود تنها ۵۰ دستگاه از خط تولید کمپانی از مارانلو بیرون بیایند, که قیمتی دو برابر نسبت به مدل LaFerrari با سقف ثابت خواهند داشت.قیمت ان حدود ۳٫۴ میلیون دلار خواهد بود که کمتر از فراری کالیفرنیا و بیش از یک بوگاتی ویرون است.این مساله برای مشتاقان متمول فراری مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
طبیعتا  LaFerrari اسپایدر بدنه , شاسی و بسیاری از تکنولوژی شگفت اور خود را از مدل استاندارد (سقف ثابت) وام میگیرد.این شامل موتور ۶٫۳ لیتری و ۱۲ سیلندر V شکل میباشد که قدرتی بالغ بر ۹۶۳ اسب بخار و ۶۶۳ نیوتن متر گشتاور تولید میکند.صحبت در مورد سرعتی است که طوفانی  میان موهای شما ایجاد میکند.
رقابت با بوگاتی ویرون گرند اسپرت
فراری 2016 مدل LaFerrari اسپایدربوگاتی قدرت خود را از یک موتور عظیم ۸ لیتری با آرایش W میگیرد که ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۰۶ نیوتن متر گشتاور تولید میکند که ان را قادر می سازد در عرض تنها ۲٫۶ ثاینه از مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت عبور کرده و تا  ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.این اعداد اعجاب اور انرا بدل به سریعترین رودستر دنیا بدل میکند.ویرون شاهکاری است که بین مجموعه داران اتومبیل بسار مشهور است.
چیزیکه ویرون را بسیار جذابتر میکند داخل کابین بسیار مجلل ان است که با بهترین نوع چرم پوشیده شده و با مرغوب ترین چوب بلسان تزیین شده و تمامی رنگ امیزی های ان کار دست است.قیمت یک دستگاه ویرون گرند اسپرت چیزی حدود ۳ میلیون دلار است.اما تمامی خصوصیات مذکور یا منحصر به فرد هستند یا در تعدادی کمتر از ۵ دستگاه عرضه شده اند.فراری بزن به چاک!!!!

رقابت با پورشه ۹۱۸ اسپایدر
۹۱۸رقابت با پورشه 918 اسپایدر اسپایدر ممکن است قدرت LaFerrari  و ویرون را نداشته باشد, اما ۸۸۷ اسب بخار قدرت و ۹۴۰ نیوتن متر گشتاور بسیار تاثیر گذار خواهد بود وقتی بشنوید که همه اینها تنها از یک موتور ۸ سیلندر V شکل با حجم ۴٫۶ لیتر حاصل میشود!! این موتور به تنهایی برای تولید ۶۰۸ اسب بخار کافی است اما دو موتور الکتریکی که به محورهای خودرو متصل شده  قدرت کافی را به ۹۱۸ میدهند تا در عرض ۲٫۶ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر برساند.نهایت سرعتش به ۳۳۹ کیلومتر بر ساعت میرسد و مصرف سوخت ان حدود ۲۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.اگر این تاثیر گذار نیست پس چیست؟؟!!
درست مانند بوگاتی ویرون گرند اسپرت پورشه ۹۱۸ اسپایدر هم رکوردهایی مختص خود دارد که به انها می بالد.در سپتامبر ۲۰۱۳ این سوپر اسپرت اهل اشتوتگارت به سریعترین خودرو در پیست نوربرگرینگ (Nurburgring) بدل شد , ۹۱۸ توانست مسافت پیست را در ۶ دقیقه و ۵۷ ثانیه طی کند.شما میتوانید همه این امکانات را به همراه  یک دستگاه هوشمند تنظیم فشار و وزن روی چرخها ساخت شرکت Weissach  را با مبلغ ۹۲۹٫۰۰۰ دلار داشته باشید.