مرسدس GLC 63، کوچکترین خودروی SUV مرسدس بنز است و اکنون به موتوری ۸ سیلندر مجهز شده است.

کمپانی مرسدس در تولید این خودرو ریسک نکرده و نسخه Coupe (کوپه) آن را هم به مرحله ساخت رسانده است.

photo_2017-04-05_14-45-53

در واقع، این خودرو نمونه بزرگتر مرسدس C63 میباشد و بر مبنای آن ساخته شده است. این خودرو دارای ۲ گزینه مختلف برای انتخاب نوع پیشرانه میباشد که نسخه پایه آن همان پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری مرسدس C63 میباشد که دارای دو توربوشارژر میباشد. این نوع پیشرانه ۴۶۹ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید میکند.

اما نمونه قوی تر این خودرو که طبق رسم مرسدس بنز با پسوند AMG تولید میشود و نام کامل آن Mercedes GLC 63 AMG S میباشد دارای قدرتی معادل ۵۰۳ اسب بخار میباشد و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید میکند. همچنین این خودرو به یک جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک مجهز میباشد.

نهایت سرعت این خودرو به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن هنوز اعلام نشده است.

سیستم تعلیق این خودرو بسیار خاص است و دارای خاصیت انتقال هوای ۳ حفره ای میباشد که در کنار بال عقب و لاستیکهایی با قابلیت لرزش محوری، نهایت خاصیت آیرودینامیکی را برای این خودرو به ارمغان آورده است.

۴ حالت رانندگی مختلف برای این خودرو تعریف شده است که به ترتیب Comfort, Sport, Sport plus, Individual و Race میباشند. با انتخاب هر کدام از این حالات، نوع چرخش فرمان، واکنش خودرو به پدال گاز، عملکرد جعبه دنده و … تغییر میکنند تا انتظار شما از خودرو در موقییت های مختلف را برآورده کنند.

17c165_088

شاید طراحی قسمت جلوی این خودرو برای شما کمی عجیب و ناخوشایند باشد، اما باید بگوییم که این همان جلوپنجره مرسدس GT R AMG است که در این خودرو بکار رفته است و قابلیت آیرودینامیکی بسیار بالایی دارد و برای همین در هر دو نسخه SUV و Coupe این خودرو بکار رفته است.

اگزوز این خودرو به گونه ای است که صدایی بسیار جذاب تولید میکند و میزان صدای آن از داخل کابین خودرو قابل تنظیم است.

همچنین نمونه S یعنی قوی تر این خودرو، علاوه بر داشتن قدرت و گشتاور بیشتر، دارای لاستیکهایی پهن تر و بزرگتر میباشد و کالیپر های ترمز آن در جلو، ۳۰ میلیمتر بزرگتر از نمونه معمولی آن است.

این خودرو در نمایشگاه نیویورک رونمایی شد و قیمت آن حدود ۶۵ هزار پوند تعین شده است.

اما خودروهایی که میتوان به عنوان رقیب برای این خودرو در نظر گرفت عبارت اند از:

Porsche Macan turbo, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio و Jaguar F-Pace SVR

photo_2017-04-05_15-43-41

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)