نیسان قشقایی ۲۰۱۷ در نمایشگاه ژنو رونمایی شد.
نیسان در سال گذشته توانست عنوان پرفروش ترین کراس اوور شهری را در انگلستان با فروش ۲۰۰۰۰ دستگاه از این خودرو را کسب کند و به تازگی از مدل ۲۰۱۷ این خودرو در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد. این خودرو از تابستان ۲۰۱۷ به مرحله تولید انبوه میرسد و نیسان امیدوار است دوباره بتواند به موفقیت گذشته خود دست یابد.
نیسان با تولید قشقایی جا پای خودروساز بزرگ آلمانی، Audi گذاشته است که سالیان زیادی با تولید خودروهایی مانند Audi Q3 بازار این کلاس خودروها را به انحصار خود درآورده بود.
نیسان قشقایی جدید با ویژگی های جدیدی تولید میشود که از جمله آنها میتوان به رنگهای جدید و خاص نیسان، رینگهای ۱۹ اینچی، لاستیک هایی با اصطکاک کمتر و جلوپنجره V شکل جدید نیسان اشاره کرد.

90_2017nissan_qashqai
در زیر خودرو، هدایت کننده های آیرودینامیکی بکار رفته است تا عبور جریان هوا، از جلو به عقب خودرو را افزایش میدهد و باعث افزایش پایداری خودرو و کاهش ورود صدا و جریان هوای بیرون به داخل خودرو می شوند.
ضخامت چراغهای عقب قشقایی ۰٫۳۵ افزایش یافته و کیفیت پوشش داخلی درب ها بسیار بهتر شده است. داخل کابین خودرو در برابر صدا و جریان هوا عایق بندی شده و برای سفرهای طولانی بسیار راحت تر شده است.
طراحی داخلی قشقایی ۲۰۱۷ :
طبق آمار اعلام شده از طرف نیسان، یک سوم خریداران قشقایی بخاطر کیفیت فضای داخلی و همچنین امکانات و راحتی این خودرو، آن را خریده اند. نیسان، این امتیاز قشقایی را بهبود بخشیده و بخاطر این دسته از مشتریانش، از پکیج +Tekna در داخل این خودرو استفاده کرده است. این پکیج شامل امکاناتی نظیر پوشش چرم مرغوب Neppa برای صندلیها و همچنین مانند رقیبش Audi Q3، از نمایشگری با صفحه نمایشی بسیار با کیفیت میشود.
دلیل استفاده نیسان از Tekna+ آن بوده است که مشتریان خودروهای نسبتا گران Rang Revor Evoque و Audi Q3 را که این خودروها را برای امکانات داخلیشان تهیه میکنند، به سمت خود بکشد. از دیگر امکانات جذاب قشقایی جدید میتوان به آنتن کوسه ای جدیدش اشاره کرد که قابلیت های رسانه ای زیادی دارد.

91_2017nissan_qashqai
این خودرو برای علاقه مندان به موسیقی نیز بسیار جذاب خواهد بود زیرا دارای سیستم صوتی BOSE است که از ۷ بلندگو بهره میگیرد و کنترلگر جذاب آن بر روی نماشگر این خودرو قطعا نظر این افراد را جلب خواهد کرد.
تکنولوژی و دیگر امکانات قشقایی ۲۰۱۷ :
نیسان سطح امکانات و تکنولوژی این خودرو را افزایش داده و در عین حال قیمت آن را نسبت به رقیبانش پایین نگه داشته است.
سیستم ترمز اضطراری هوشمند این خودرو پیشرفت کرده است و در کنار سیستم هشدار نزدیک شدن خودرو از پشت به این خودرو، که برای اولین بار در این خودرو بکار رفته است، ایمنی این قشقایی را افزایش داده است.
از سیستم های جذاب دیگر میتوان به سیستم جلوگیری از حواس پرتی راننده، سیستم هوشمند پارک خودرو، دوربین ۳۶۰، سیسنم هشدار نقطه کور و سیستم هشدار خروج از لاین اشاره کرد.
در قشقایی جدید این امکان برای راننده فراهم شده تا بتواند دو نوع حالت رانندگی normal و sport را برای خود برگزیند.
این خودرو برای بازارهای منطقه خاورمیانه با موتور مدل قبلی که ۲ لیتری است و ۱۴۲ اسب بخار قدرت میکند تولید میشود و در کنار آن از جعبه دنده CVT بهره میگیرد.

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)