واردات خودرو

واردات خودرو

واردات خودرو

شرکت هیرسا پیشرو در ارائه خدمات نوین بازرگانی ، با کادری مجرب متشکل از کارشناسان و افراد کارآزموده ، آماده خدمت رسانی در تمامی زمینه های ثبت و ترخیص خودرومی باشد.
این شرکت با هدف کاستن مشکلات اخذ مجوز و ترخیص خودرو ، از مرحله ثبت سفارش تا مرحله ترخیص و پلاک همراه همیشگی شما خواهد بود و برحسب کسب تجربه در حین سالها تلاش و همکاری مستمر با نهادهای مربوطه ، در کاهش هزینه و زمان ، شما را یاری خواهد کرد.

شرکت  هیرسا با سالها تجربه موفق در امر واردات خودرو های خارجی و با دارا بودن کادری مجرب و توانمند در امر واردات خودرو بهترین یاری دهنده شما می باشند .

خلاصه ای از مراحل واردات خودرو :
الف : مراحل کلی واردات خودرو ( سبک ،سنگین ،راهسازی)
۱ـ ارائه پروفرم به وزارت بازرگانی و انجام ثبت سفارش
۲ـ انجام اموربانکی (درصورت نیاز)
۳ـ ورود خودرو به گمرکات مجاز به ترخیص و اخذ مجوزهای قانونی
۴ ـ ترخیص خودرو
ب ) آئین نامه ضوابط فنی واردات خودرو که با توجه به مصوبه ۱۸۷۵۸/ ت ۲۸۸۱۷ هـ مورخ ۱۰/۴/۸۲ هیات محترم وزیران رعایت آن الزامی است.
۱ ـ واردات انواع خودرو و ماشین آلات راهسازی ( به استثنای مواردی که به تصویب هیئت وزیران می رسد ) منوط به داشتن نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش در ایران می باشد .
۲ـ شرکتهای واردکننده خودرو باید هنگام ثبت سفارش متعهد گردند که ضوابط خدمات پس از فروش و تامین قطعات یدکی و همچنین الزامات بندهاب (۳) و (۴) و (۵) زیر را رعایت نمایند
۳ـ خودروهای وارداتی از نظر آلایندگی های محیط زیست باید با استانداردهای مورد تصویب هیئت وزیران و شورا ی عالی حفاظت محیط زیست انطباق داشته باشد . مسئولیت نظارت بر این امر به عهده سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود
۴ ـ خودروهای وارداتی از نظر استانداردهای ایمنی و کیفیت باید با استانداردهای اجباری کشور مطابقت داشته و مسئولیت نظارت بر آن بعهده موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد .
۵ ـ خودروهای وارداتی باید با معیارهای مصرف سوخت مورد تصویب کمیته موضوع ماده (۱۲۱) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران انطباق داشته باشد .
۶ ـ ورود کامیون و اتوبوس و شاسی های متحرک نو ( کارنکرده ) خودروهای سنگین که از سال ساخت آنها کمتر از دو سال سپری شده باشد مجاز است.
۷ ـ ورود انواع خودروهای سواری که از تاریخ تولید آنها بیش از یک سال گذشته باشد ممنوع است.
۸‌ ـ واردات خودروهای نو ( کارنکرده) با قدمت تا دو سال از زمان ساخت ، صرفا بریا کاربری تاکسی و وانت عمومی ( پلاک قرمز ) بلامانع است.
۹‌ـ ورود ماشین آلات راهسازی و معدنی نو و یا کارکرده که از سال ساخت آنها کمتر از پنجسال سپری شده باشد مجاز است در مواردی که به تشخیص وزارت صنایع و معادن مشابه ماشین راهسازی و معدنی در داخل کشور ساخته شود به ازای هر سال که از سال ساخت گذشته باشد دو واحد به میزان سود بازرگانی آنها اضافه می شود.
۱۰ – سود بازرگانی خودروهای ( گاز سوز و دو گانه سوز ) نود درصد (۹۰%) سود بازرگانی خودروهای بنزینی و دیزلی مشابه تعیین می گردد.
ج ) گمرکات مجاز به ترخیص تجاری خودرو ( سبک و سنگین)
۱ ـ گمرک شهید رجایی بندرعباس
۲ ـ گمرک بنرد امام خمینی (ره )
۳ ـ گمرک جنوب تهران
د ) گمرکات مجاز به ترخیص ماشین آلات راهسازی
۱ ـ گمرک شهید رجائی بندر عباس
۲ ـ گمرک بوشهر
۳ ـ گمرک خرمشهر
۴ ـ گمرک غرب تهران
۵ ـ گمرک ارومیه

 

شما میتوانید از گالری خرید و فروش خودرو هیرسا دیدن فرمایید.