واردات خودرو

واردات خودرو

شرکت هیرسا پیشرو در ارائه خدمات نوین بازرگانی ، با کادری مجرب متشکل از کارشناسان و افراد کارآزموده ، آماده خدمت رسانی در تمامی زمینه های ثبت و ترخیص خودرومی باشد.
این شرکت با هدف کاستن مشکلات اخذ مجوز و ترخیص خودرو ، از مرحله ثبت سفارش تا مرحله ترخیص و پلاک همراه همیشگی شما خواهد بود و برحسب کسب تجربه در حین سالها تلاش و همکاری مستمر با نهادهای مربوطه ، در کاهش هزینه و زمان ، شما را یاری خواهد کرد.

شرکت  هیرسا با سالها تجربه موفق در امر واردات خودرو های خارجی و با دارا بودن کادری مجرب و توانمند در امر واردات خودرو بهترین یاری دهنده شما می باشند .

خلاصه ای از مراحل واردات خودرو :
الف : مراحل كلي واردات خودرو ( سبك ،سنگين ،راهسازي)
۱ـ ارائه پروفرم به وزارت بازرگاني و انجام ثبت سفارش
۲ـ انجام اموربانكي (درصورت نياز)
۳ـ ورود خودرو به گمركات مجاز به ترخيص و اخذ مجوزهاي قانوني
۴ ـ ترخيص خودرو
ب ) آئين نامه ضوابط فني واردات خودرو كه با توجه به مصوبه ۱۸۷۵۸/ ت ۲۸۸۱۷ هـ مورخ ۱۰/۴/۸۲ هيات محترم وزيران رعايت آن الزامي است.
۱ ـ واردات انواع خودرو و ماشين آلات راهسازي ( به استثناي مواردي كه به تصويب هيئت وزيران مي رسد ) منوط به داشتن نمايندگي رسمي خدمات پس از فروش در ايران مي باشد .
۲ـ شركتهاي واردكننده خودرو بايد هنگام ثبت سفارش متعهد گردند كه ضوابط خدمات پس از فروش و تامين قطعات يدكي و همچنين الزامات بندهاب (۳) و (۴) و (۵) زير را رعايت نمايند
۳ـ خودروهاي وارداتي از نظر آلايندگي هاي محيط زيست بايد با استانداردهاي مورد تصويب هيئت وزيران و شورا ي عالي حفاظت محيط زيست انطباق داشته باشد . مسئوليت نظارت بر اين امر به عهده سازمان حفاظت محيط زيست خواهد بود
۴ ـ خودروهاي وارداتي از نظر استانداردهاي ايمني و كيفيت بايد با استانداردهاي اجباري كشور مطابقت داشته و مسئوليت نظارت بر آن بعهده موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مي باشد .
۵ ـ خودروهاي وارداتي بايد با معيارهاي مصرف سوخت مورد تصويب كميته موضوع ماده (۱۲۱) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران انطباق داشته باشد .
۶ ـ ورود كاميون و اتوبوس و شاسي هاي متحرك نو ( كارنكرده ) خودروهاي سنگين كه از سال ساخت آنها كمتر از دو سال سپري شده باشد مجاز است.
۷ ـ ورود انواع خودروهاي سواري كه از تاريخ توليد آنها بيش از يك سال گذشته باشد ممنوع است.
۸‌ ـ واردات خودروهاي نو ( كارنكرده) با قدمت تا دو سال از زمان ساخت ، صرفا بريا كاربري تاكسي و وانت عمومي ( پلاك قرمز ) بلامانع است.
۹‌ـ ورود ماشين آلات راهسازي و معدني نو و يا كاركرده كه از سال ساخت آنها كمتر از پنجسال سپري شده باشد مجاز است در مواردي كه به تشخيص وزارت صنايع و معادن مشابه ماشين راهسازي و معدني در داخل كشور ساخته شود به ازاي هر سال كه از سال ساخت گذشته باشد دو واحد به ميزان سود بازرگاني آنها اضافه مي شود.
۱۰ – سود بازرگاني خودروهاي ( گاز سوز و دو گانه سوز ) نود درصد (۹۰%) سود بازرگاني خودروهاي بنزيني و ديزلي مشابه تعيين مي گردد.
ج ) گمركات مجاز به ترخيص تجاري خودرو ( سبك و سنگين)
۱ ـ گمرك شهيد رجايي بندرعباس
۲ ـ گمرك بنرد امام خميني (ره )
۳ ـ گمرك جنوب تهران
د ) گمركات مجاز به ترخيص ماشين آلات راهسازي
۱ ـ گمرك شهيد رجائي بندر عباس
۲ ـ گمرك بوشهر
۳ ـ گمرك خرمشهر
۴ ـ گمرك غرب تهران
۵ ـ گمرك اروميه

 

شما میتوانید از گالری خرید و فروش خودرو هیرسا دیدن فرمایید.

 

پاسخ دهید