ولوو xc90

ولوو xc90

 

 

volvo xc90

مشخصات

Volvo XC90 یکی از پر فروشترین و زیباترین مدل ها از یک برند سوئدی است. از ابتدای کار در سال ۲۰۰۲، این خودرو به دلیل کیفیت ساخت باورنکردنی و طراحی بی نظیرش مورد تحسین قرار گرفته است. علیرغم بسیاری از ویژگی های بی نظیرش، این خودرو در دوازده سال گذشته تغییرات بسیار اندکی داشته است و در حال نمایش ویژگی های منحصر به فرد خودش است. Volvo XC90 در سال ۲۰۰۷ به روز رسانی شد و نسل دوم این خودرو وارد بازار شد. این ماشین شاسی بلند برای مدل ۲۰۱۶ توسط برند سوئدی مجددا طراحی و به روز رسانی شد. نمای داخلی خودرو در شکل بی نظیری طراحی شده است و راحتی و امنیت را برای مشتریان فراهم کرده است. همچنین این ویژگی ها در این خودرو، دیگر رقبا را مات و مبهوت ساخته است. Volvo XC90 دارای یک سیستم پیشرانه هیبریدی است که بر صرفه جویی سوخت بیش از هر چیز دیگری تمرکز کرده است. این ماشین شاسی بلند، در حال حاضر یک خودروی چهار سیلندر منحصر به فرد است. نگران نباشید، قدرت این خودرو هنوز بی نظیر است و تکنولوژی به کار گرفته شده در این خودرو بیش از گذشته است.

نمای خارجی
volvo xc90volvo xc90

 

 

 

 

 

 

 

در نسل دوم Volvo XC90، یک ظاهر متمایز از نسل قبلی طراحی شده است. مطمئن باشید که این خودرو هنوز به عنوان یکی از محصولات شرکت Volvo قابل تشخیص است، اما ظاهر جدید آن یک قدم بزرگ به سمت خودرویی است که همه ما آن را می شناسیم. نمای جلوی خودرو مجددا طراحی شده است و در حال حاضر مجهز به یک پنجره مشبک مدرن و چراغ های باریک همراه با چراغ های ال ای دی است. هنگامیکه چراغ های جلو باریک تر و برجسته تر می شوند، پنجره مشبک نیز گسترده می شود. سپر در قسمتی از نمای جلویی خودرویی قرار گرفته است که دارای یک ورودی بزرگ و دو دریچه بزرگ است که با برش های کروم نشان داده شده است. در قسمت پایین، دو ورودی کوچک دیگر تعبیه شده است. هود همچنین تغییر شکل یافته است و منجر به افزایش قدرت خودرو شده است.

چراغهای عقب که با بالا بردن درب عقب اتومبیل کار می کنند، در جای خود باقیمانده است. با این وجود، این قست ها مجددا طراحی شده است تا قسمت میانی درب عقب اتومبیل را نیز پوشش دهد. درب عقب اتومبیل خود دارای یک طراحی پیچیده تر است که کاملا با چراغهای عقب جدید ادغام شده است. سپر با یک طراحی جدید و پیکر بندی اگزوز دوگانه ، ظاهری متفاوت و بی نظیر برای خودرو ایجاد کرده است.

کناره های این ماشین شاسی بلند نسل دومی آشناتر به نظر می رسد، اگرچه به نظر می رسد برند سوئدی زمان زیادی را صرف طراحی آن با یک کمربند ایمنی برجسته تر کرده است.  قوس چرخ ها نیز تغییر کرده است که دارای یک خط متمایز جدید است که در مقایسه با مدل قبلی در بالای صلس جانبی قرار دارد. منطقه شیشه ای نیز کمی تغییر کرده است و شیارهای کرومی جدید و ستون های سیاه، ظاهری لوکس را برای خودرو ایجاد کرده است.

ابعاد نمای خارجی خودرو

طول: ۱۹۴٫۹ اینچ

عرض: ۸۴٫۳ اینچ

ارتفاع: ۵۹٫۹ اینچ

مسیر جلویی: ۶۵٫۷ اینچ

فاصله بین دو محور: ۱۱۷٫۵ اینچ

 

 

نمای داخلی

volvo xc90

volvo xc90

 

 

 

 

 

 

 

 

volvo xc90

 

می توان گفت، XC90 دارای از زیباترین و لوکس ترین نماهای داخلی در بین شاسی بلندهای قبلی و کنونی شرکت Volvo است. چرم ناپا نرم در سراسر کابین به کار گرفته شده است که با برش های چوبی روکش دار جذابیت آن دو چندان شده است. این خودرو دارای اهرم دنده ساخته شده از کریستال است. فضای داخلی خودرو امنیت و راحتی را برای راننده و سرنشینان فراهم می آورد. هدف شرکت Volvo کاهش هر گونه آسیب و جراحت و افزایش امنیت خودروهایی است که تولید می کند. برای راحتی بیشتر، این شرکت توجه خاصی به تقسیم بندی جا و فضا نموده است. این خودرو برای داشتن یکی از بزرگترین ست های صندلی سه ردیفه مورد تحسین قرار گرفته است. پنج الی ۷ نفر می توانند در ردیف سوم بنشینند.

تکنولوژی

volvo xc90

 

تکنولوژی در این خودرو به وضوح دیده می شود. صفحه لمسی بزرگ یکی از مواردی است که در این خودرو دیده می شود. بیشتر کنترل ها برای سیستم های متفاوت در این خودرو به صورت لمسی می باشند و دکمه های کمی در کابین خودرو برای هر سیستم وجود دارد. همچنین، تکنولوژی مورد استفاده در خودرو باعث راحتی و امنیت بیشتر در رانندگی می شود. تکنولوژی جدید خودرو شامل کمک پارک خودرو می باشد.  این سیستم نه تنها خودرو را به داخل و یا به خارج از نقاط پارکینگ موازی هدایت می کند، بلکه می تواند خودرو را هدایت کند تا به طور مستقیم به یک مکان استاندارد باز گردد. این سیستم قادر است یک منظره ۳۶۰ درجه از خودرو را نمایش دهد. سیستم هشدار ترافیک از دیگر تکنولوژی های موجود در این ماشین شاسی بلند سوئدی است. این سیستم می تواند تشخیص دهد که خودرو در حال نزدیک شدن به جهت دیگری است. این سیستم بسیار سودمند است به ویژه در زمانی که در یک جای پارک شلوغ ، نمی توانید ببینید که چه چیزی از جهت دیگر به طرف شما می کند.

سیستم پیشرانه

volvo xc90

 

XC90 دارای پنج محرک و یک سیستم پیشرانه هیبریدی است. این خودروی شاسی بلند ۲٫۰ لیتری توربوشارژ و سوپرشارژ  و یک موتور الکتریکی ۶۰ کیلو وات است که به محور عقب متصل شده است. خروجی ترکیب شده آن ۴۰۰ اسب بخار و ۴۷۲ پوند گشتاور است، در حالیکه تمامی ابعاد الکتریکی آن در ۲۵ مایل برآورد شده اند. این خودرو با تکنولوژی دو موتور از سیستم سوپر شارژ برای پر کردن در قسمت انتهای پایینی و از سیستم توربوشارژ برای ایجاد قدرت بیشتر استفاده می کند. این خودرو دارای دو موتور بنزینی نیز می باشد. سیستم توربو T5 با دامنه بالای  ۲۵۴ و ۲۵۸ پوند گشتاور و توربوی T6 باسیستم سوپرشارژ و توربوشارژ مشابه در این مدل هیبریدی دیده می شوند که دارای ۳۱۶ اسب بخار می باشد. هر دو سیستم هیبریدی T6 و T8 در نمایندگی های آمریکا برای مدل سال ۲۰۱۶ ارائه می شوند. D4 به میزان ۱۹۰ اسب بخار و ۲۹۵ گشتاور در مدل اصلی تولید می کند در حالیکه D5 225 به میزان ۲۲۵ اسب بخار و ۳۴۶ گشتاور تولید می کند.

امنیت

volvo xc90

 

امنیت و راحتی مسافران با فراهم آوردن تکنولوژی های به روز دنیا در این خودرو تامین شده است. سیستم های موجود  در خودرو برای حفظ امنیت راننده و سرنشینان شامل سیستم حفاظتی خروج از جاده می باشد که راننده را در هنگام منحرف شدن از جاده آگاه می سازد. کمربندهای ایمنی در این خودرو به طور خودکار محکم می شوند تا از آسیب به ستون فقرات جلوگیری کنند. سیستم ترمز خودکار از ویژگی های دیگر این خودرو است که از برخورد خودرو با خودروی مقابل جلوگیری می کند. سیستم کنترل کروز با سیستم کمک پارک باعث شبه خودکار شدن سیستم خودرو می شود وی یک نمای ۳۶۰ درجه از اطراف خودرو ارائه می دهد. سیستم کمک پارک به طور خودکار این خودروی شاسی بلند را به نقطه پارکینگ هدایت می کند. ایربگ های موجود در این خودرو که در جلو و عقب ماشین تعبیه شده اند نیز امنیت دوچندانی برای خودرو ایجاد کرده اند.

سخن آخر

volvo xc90

 

این ماشین شاسی بلند دارای یکی از لوکس ترین کابین ها می باشد. تکنولوژی خودرو امنیت و راحتی را در هنگام رانندگی فراهم آورده است و توانسته است نیازهای مشتریان را برآورده کند. اثر بخشی سوخت و سیستم پیشرانه هیبریدی از دیگر نکات مثبت در این خودرو است که نشان دهنده تکنولوژی به روز و کارآمد این خودرو می باشد. این خوردو آمادگی مقابله با رقبای خود را در سراسر جهان خواهد داشت.

مطالب مطبوعاتی

یکی از خودروهایی که طی چند سال گذشته توسط شرکت Volvo ساخته شده است، XC90 می باشد. نمای داخلی این خودرو یکی از نقاط قوت آن است که دارای ویژگی های منحصر به فرد و ویژه ای می باشد. طراحی خاص این خودرو از نظر سادگی، عملکرد و زیبایی مورد تحسین واقع شده است و به یک نشان از طراحی اسکاندیناوی تبدیل شده است. XC90 اصلی در سال ۲۰۰۲ ساخته شد. این خودرو به یک پدیده با فروش جهانی تبدیل شد و یکی از مدل های پر فروش در سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ بود. شرکت Volvo در این خودرو، طراحی داخلی، امنیت و موتور پیشرفته را در مرکز توجه خود قرار داده است.

volvo xc90

  طراحی داخلی این خودرو بسیار لوکس است و استفاده از تکنولوژی به روز و پیشرفته با بهترین مواد باعث شهرت جهانی این شرکت سوئدی شده است. یکی از ویژگی های قابل توجه این خودرو کنسول صفحه نمایش لمسی است که مانند یک تبلبت است و در مرکز سیستم کنترلی خودرو قرار گرفته است. این سیستم بدون دکمه است و یک روش جدید را به راننده نشان می دهد که می تواند خودروی خود را کنترل کند و به محصولات و خدمات اینترنتی نیز دسترسی داشته باشد. مواد به کار گرفته شده در نمای داخلی خودرو شامل چرم نرم ناپا و چوب های تیره می باشد. اهرم دنده ای این خودرو از کریستال ساخته شده است. ویژگی های منحصر به فرد این خودرو، هدف شرکت را برای ارتقاء امنیت با شعار Volvo جدید بدون کشته یا زخمی تا سال ۲۰۲۰ محقق می سازد. خودروهای ساخته شده توسط شرکت Volvo هنوز از شهرت جهانی برای صندلی های بسیار راحتش در جهان برخوردار است. طراحی جدید خودروی XC90 راحتی و زیبایی بی نظیری را برای خودرو ایجاد کرده است. این شرکت برای طراحی صندلی های خود از آخرین پیشرفتها و دیدگاه های  ارگونومیک بهره برده است و به ساخت یک خودروی هفت نفره کمک کرده است. استفاده از شکل ارگونومیک در این خودرو باعث کاهش آسیب و ایجاد راحتی برای ستون فقرات انسان ها شده است. استانداردهای به کار گرفته شده در طراحی صندلی ها شامل سیستم قابل تنظیم، قابلیت گسترش صندلی ها و تکیه گاه چند جهته می باشد. این اطلاعات می توانند در حافظه خودرو ذخیره شوند. با استفاده از تنظیمات، فضای کافی برای سرنشینان ردیف سوم وجود دارد. خودرو همچنین دارای گزینه های ذخیره برای راننده و سرنشینان خواهد بود.  تمامی صندلی ها در ردیف دوم و سوم قابل تاشدن هستند.

volvoxc90

سیستم تهویه خودرو به چهار روش برای سرنشینان در صندلی های جلو و ردیف دوم قابل تنظیم است. یک سیستم تهویه مجزا برای تهویه سوم وجود دارد که اختیاری است.این خودروی هفت نفره ۴۰۰ اسب بخار و ۶۰ گرم / کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می کند و دوستدار محیط زیست است. XC90 شامل موتور بنزینی T6 می باشد که دارای سیستم سوپرشارژ و توربو است و ۳۱۶ اسب بخار و ۲۹۵ گشتاور تولید می کند. این سیستم ترکیبی از قدرت و صرفه جویی در سوخت را ارائه می دهد. تکنولوژی به کار گرفته شده در این خودرو و طراحی شاسی ها انعطاف پذیری خودرو را افزایش داده است. XC90 دارای سنسورهای فراصوتی می باشند که جای پارک را مشخص می کنند. این اطلاعات از سنسورهای فراصوتی اطراف خودرو به دست می آیند. هنگامیکه راننده سیستم پارک خودرو را در شاریط پارک موازی فعال می کند، سنسورها شروع به اسکن اطراف خودرو برای یافتن نقاط پارک خالی می کنند. XC90 ویژگی قابل توجه دیگری نیز دارد که یک نمای ۳۶۰ درجه را از اطراف خودرو فراهم می آورد که باعث دسترسی راحت تر راننده به جلو،عقب و نمای اطراف خودرو می شود. این سیستم در شرایطی که موانعی وجود دارد بسیار مفید خواهد بود. این خودرو براساس طرح محصولات مقیاس پذیر (SPA) ساخته شده است. این طرح ترکیبی از اثربخشی، امنیت، انعطاف پذیری، تطبیق پذیری و زیبایی را در یک خودروی شاسی بلند ایجاد می کند. با پیروی از SPA، محدودیت هایی که در طراحی قبل موجود بود مانند ارتفاع چرخ ها، ارتفاع جلو، فاصله بین دو محور و برآمدگی از بین رفته است. این طرح باعث آزادی بیشتری در طراحی می شود. تکنولوژی به کار گرفته شده با استفاده از SPA در طراحی شاسی ها در خودرو باعث کاهش وزن و بهبود توزیع وزن و بهبود رضایت از رانندگی می شود. قابلیت کشویی بودن صندلی ها در ردیف دوم باعث ایجاد فضای بیشتر برای سرنشینان در ردیف سوم می شود و همچنین ظرفیت باربری را افزایش می دهد.XC90 ترکیبی از قدرت و اثر بخشی سوخت است. این خودرو با موتور دو لیتری چهار سیلندری  توربوشارژ و سوپرشارژ ترکیبی از اثر بخشی سوخت و عملکرد بالا را فراهم می آورد.

volvo xc90

XC90 دارای دو لوازم جانبی اصلی می باشد که باعث می شود خودرو به یک خودروی کاملا شخصی تبدیل شود.  سیستم های صوتی خودرو یکی از مجهزترین و به روزترین سیستم ها در دنیای خودرو می باشد. XC90 مجهز به نرم افزار پرداز صدا است که برای مدیریت و هماهنگی صدای اسپیکر ها استفاده می شود.  طراحی بی نظیر و خلاقانه این خودرو به گونه ای است که سرنشینان در ردیف های دوم و سوم فضای کافی برای نشستن دارند. ردیف سوم فضای کافی برای دو سرنشین با بیش از ۱۷۰ سانتی متر قد را دارد. سازنده این خودروی هفت نفره ، هدف خود را برای ساخت یک خودرو بدون کشته و آسیب تا سال ۲۰۲۰ محقق خواهد کرد. XC90 اولین خودرو در جهان با تکنولوژی ترمز خودکار است که این سیستم در شهر های شلوغ و همچنین اتوبان ها با سرعت بالای خودروها، بسیار بی نظیر است.

 

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)