نگاه اجمالی:

9arrow-blue-porsche-918-spyder

 

این خودرو از نظر ظاهری عالی بنظر میرسد و تمام المان های یک ابرخودرو را دارد. رنگ های متفاوتی برای این خودرو قابل سفارش اند که از جمله آنها به چند نمونه رنگ آبی میتوان اشاره کرد. تصویر بالا به رنگ آبی Arrow است که ۹۱۸ ما را بسیار زیبا نموده. دو رنگ آبی مکزیکی و آبی Riveira نیز از جمله رنگهای آبی این خودرو هستند.

اما رنگ های نقره ای و مارتینی این خودرو نیز طرفداران زیادی دارند.

طراحی داخلی:

رنگ داخل این خودرو مشکی است که با های لایت های سبز رنگ، این ۹۱۸ را زیباترین نمونه این خودرو ساخته اند. دلیل اینکه میگوییم این ۹۱۸ زیباترین نمونه پورشه ۹۱۸ است این است که، آمار ثبت سفارش این نمونه از تمامی ۹۱۸ ها بیشتر است و بیشترین فروش را از آن خود کرده است.

arrow-blue-porsche-918-spyder

در فضای داخل این خودرو، محفظه ای که در کنار درب ها موجود است، از جنس کربن میباشد که داخل این خودرو را بسیار زیبا نموده است.

بال عقب این خودرو نیز از کربن رنگ نشده ساخته شده که نمایی بسیار خاص از این خودرو ساخته است. تمامی این گفته ها نشان از ظرافت هایی دارند که تنها کمپانی به اعتبار و سابقه پورشه به آنها میپردازد.

1arrow-blue-porsche-918-spyder_0

مشخصاتی که در این مقاله تا اینجا خواندید، معرف پکیج Weissach برای پورشه ۹۱۸ اسپایدر هستند. پکیجی که این ابر خودروی ۸ سیلندر هیبریدی را زیباتر ساخته است.

از مزایای دیگر این پکیج میتوان به کاهش ۴۵ کیلوگرمی وزن این خودرو اشاره کرد. همچنین پوشش الیافی Alcantara بجای پوشش چرمی قبلی بکار رفته و در قسمتهایی که پورشه در نمونه های قبلی از آلومینیم استفاده میکرده از کربن استفاده شده است. در ترمزها از ترکیبات تیتانیومی و در چرخ ها منیزیم بکار رفته است.

2arrow-blue-porsche-918-spyder

شاید کاهش وزن ۴۵ کیلوگرمی تغییر چندانی برای این ابر خودرو به حساب نیاید، اما مزیت و هدف اصلی استفاده از این پکیج، بکار بردن ظرافت های بسیار خاص و استفاده از بهترین متریال موجود میباشد.

محور جلوی این خودرو قابلیت تنظیم ارتفاع دارد تا در مواجهه با دست انداز های شهری و سنگ و کلوخ های موجود روی زمین، کف آن آسیب نبیند.

راننده این خودرو، تنها در سمت چپ قرار خواهد گرفت و سمت راست برای رانندگی این خودرو در نظر گرفته نشده است. این رسم در رقیبان اصلی این خودرو یعنی LaFerrari و McLaren P1 نیز به چشم میخورد.

قیمت:

 

تمام نمونه های صفر میلومتر این خودرو دارای قیمتی بیش از ۱ میلیون دلار میباشند. اما میتوانید نمونه تمیز و کم کارکرد آن را با حدود ۶۵۰ هزار دلار تهیه کنید.

8arrow-blue-porsche-918-spyder

پیشرانه:

این ابرخودروی هیبریدی دارای ۲ نوع منبع قدرت میباشد. یک موتور ۴/۶ لیتری ۸ سیلندر که به تنهایی ۵۹۹ اسب بخار فدرت تولید میکند و در کنار آن، موتور هیبریدی که بر روی هر محور خودرو موجود است و به موتور بنزینی کمک میکنند تا در نهایت قدرت این خودرو به ۸۷۵ اسب بخار برسد.

این عدد در مقایسه با LaFerrari و McLaren P1 کمتر است اما باید توجه داشته باشیم که پورشه با کمک گشتاور فوقالعاده بیشتر ۱۲۷۹ نیوتن متری اش این کمبود را جبران کرده است و این خودرو را دارای قابلیت حرکتی بسیار عالی ساخته است.

6arrow-blue-porsche-918-spyder

این خودرو تنها در مدت ۲/۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت میرسد و نهایت سرعت آن ۳۴۶ کیلومتر در ساعت است. ۹۱۸ ما توانسته در مدت زمان کمتر از ۷ دقیقه پیست Nurburgring را یک دور کامل بزند که این رکوردی بسیار عالیست.

این خودرو در سرعت های پایین تنها از موتور الکتریکی خود استفاده میکند و اینگونه آلودگی صوتی ایجاد نمیکند و صدای بسیار کمی دارد.

در نهایت باید بگوییم تمام ۹۱۸ ها شگفت انگیز هستند اما این نمونه ۹۱۸ از تمام آنها نیز خاص تر و زیباتر است.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)