بنظر می رسد این روزها، اگر کمپانی های خودروسازی لوکس دست به ساخت وسایلی غیر از خودرو نزنند، لوکس به حساب نمی آیند.

8_acj319_pagani_hypercar_1

واقعا چنین پدیده ای در حال اتفاق افتادن است. مثلا، کمپانی مرسدس بنز، امروزه از سیستم های صوتی خانگی تا هلی کوپتر را تولید می کند و پورشه و استون مارتین قایق می سازند. در حالی که پاگانی پا فراتر از اینها گذاشته و دست به ساخت هواپیما زده است. نام این هواپیمای زیبا Infinito است و در داخل آن، از لوکس ترین امکانات و متریال استفاده شده است.

این هواپیما بر اساس هواپیمای ۸ نفره ایرباس جت ACJ319neo ساخته شده است و به لطف ایرباس و الهام پاگانی از طراحی خودروهایش، این هواپیما به بهترین شکل طراحی شده و ظریف کاریهایی که در خودروهای پاگانی دیده میشوند، در این هواپیما نیز دیده میشوند.

1_acj319_infinito_conference_dining_1

در این هواپیما دقیقا مثل خودروی پاگانی Huayra از ترکیبات سبک وزن و با مقاومت بسیار بالا از جنس کربن، تیتانیوم و …. استفاده شده است. در خودروهای پاگانی این متریال بیشتر در شاسی آنها استفاده می شود، اما در هواپیمای پاگانی این متریال در ۸ صندلی مخصوص مسافران، اتاقک ها، میز ناهارخوری، چهارچوب ها و دیوارها بکار رفته اند تا وزن این هواپیما کاهش یابد.

شباهتهای این هواپیما با خودروی Huayra در اینجا ختم نمیشوند. چراغها و نورپردازی LED داخلی کاملا مشابه است. همچنین تمام دکمه ها، سوییچ ها و کلید ها همانند Huayra، آلومینیمی میباشند. در کابین این هواپیما، هر چیز دیگری که لمس کنید، از جنس کربن است و در جاهایی که کربن وجود ندارد از چرم درجه یک استفاده شده است.

آپشن بسیار منحصر به فردی که فقط در هواپیمای پاگانی وجود دارد، سقف آن است. این سقف به وسیله پروژکتور تمامی آنچه که واقعاً در بیرون هواپیما در حال اتفاق است را به شما نشان می دهد. اگر هوا گرفته یا تاریک باشد، این سقف به شما هرآنچه را بخواهید، مثلا پیج فیسبوکتان را نشان خواهد داد.

کابین این هواپیما پهن ترین و طویل ترین کابین هواپیماهای کلاس بیزینس می باشد. همچنین مکان های مخصوص خواب، سالن کنفرانس و صفحه های الکترونیکی شیشه ان بسیار خاص و منحصر بفرد می باشند.

7_acj319_infinito_floorplan

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)