تفاوت آرایش خطی و خورجینی (V شکل) سیلندرهای موتور

تفاوت آرایش خطی و خورجینی (V شکل) سیلندرهای موتور

تفاوت آرایش خطی و خورجینی (V شکل) سیلندرهای موتور
شکل بدنه و نوع موتور مهمتریت عوامل برای جذب مشتریان هستند و با پیشرفت های این دو مقوله است که رقابت بین خودروسازان بزرگ اوج میگیرد. در بخش مربوط به موتور خودرو، نوع چینش سیلندرهای موتور، نقش مهم و پر رنگی دارد.
انواع چینش سیلندرها در موتور زیاد هستند، اما متداولترین آنها V شکل و خطی است که احتمالا شنیده اید. این چینش ها بنا به نوع استفاده و نوع خودرو انتخاب میشوند و در کل نسبت به هم محاسن و معایبی دارند. چینش خطی لرزش کمتری نسبت به V شکل ایجاد میکند و در خودروهای متداولتری، از پراید گرفته تا اسپورتیج و اوتلندر استفاده میشود.

e4981d9a-1fba-41d2-ba4b-0c3850c649f2
در مورد خودروهای کوچکتر و شهری که امروزه بخاطر مصرف سوخت کمتر و جای پارک راحت تر در کلان شهرها خریداران زیادی پیدا کرده اند، چینش خطی سیلندرها صرفه اقتصادی ندارد و همچنین بخاطر فضای زیادی که چینش خطی اشغال میکند، در این خودروها کمتر استفاده میشود. البته در طول تاریخ خودروسازی دیده شده است که برای این خودروها نیز از آرایش خطی استفاده شده است.

1-103-560x280
استفاده از آرایش خطی سیلندرها، برای خودروهای بزرگ و برندهای معتبر یک عادت شده و در بیشتر این خودروها شاهد آرایش خطی هستیم. بالانس بالای این نوع آرایش باعث شده تا وسایل نقلیه سنگین مثل تراک ها، موتورهای دریایی و… از این نوع آرایش استفاده شود. در خودروهای شاسی بلند معمولی و SUV عموما از گزینه ۶ سیلندر خطی استفاده میشود زیرا محاسن این نوع پیشرانه، ثابت شده است و به عنوان یک استاندارد همگانی شناخته میشود.
گفتنیست آرایش خطی، قدیمی ترین نوع آرایش سیلندهاست و در خودروهای اولیه نیز استفاده میشده است.
در حال حاضر، خودروسازان کم کم در حال روی آوردن به سمت آرایش V شکل یا خورجینی شده اند. زیرا، این نوع آرایش در زیر کاپوت، فضای کمتری اشغال میکند و باعث کاهش وزن خودرو میشود.

engine_running_v6_hb
در آرایش V شکل، سیلندرها در ۲ طرف قرار میگیرند و پیستون ها با زاویه ۶۰ یا ۹۰ درجه مقابل هم هستند.
از دیگر محاسن آرایش خورجینی یا V شکل این است که مرکز ثقل خودرو پایینتر قرار میگیرد و در نتیجه تعادل خودرو بیشتر قابل کنترل خواهد بود.
از طرف دیگر، حسن بسیار بزرگ آرایش خطی این است که تعمیر این نوع موتورها بسیار ساده تر است وگزینه ای بسیار مناسب برای وسایل نقلیه سنگینی به شمار می آید که قابلیت تعمیر نسبتا دشواری دارند.


سیلندرهای خورجینی بدلیل اینکه بصورتی خاص مقابل یکدیگر قرار گرفته اند، برای تعمیرات، قابلیت دسترسی کمتری دارند و تنها تعمیرکاران حرفه ای قادر به تعمیر آنها هستند.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)