تویوتا در حال ساخت یک یاریس هاچ بک برای مسابقات رالی است.

تویوتا در حال ساخت یک یاریس هاچ بک برای مسابقات رالی است.

 

تویوتا در حال ساخت یک یاریس هاچ بک(WCR) برای مسابقات رالی است.

yaris

گفته شده این تویوتای هاچ بک (WRC)، بیش از ۲۱۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت .

بله، این یک تویوتا یاریس سریع هاچ بک است که مشاهده میکنید. ممکن است تعدادی از شما، تجربه رانندگی با یاریس معمولی را داشته باشید و از این که این خودروی معمولی، چنین پیشرفتی کرده باشد، تا حدی که به یک خودروی رالی سریع تبدیل شده باشد ، غافلگیر شده باشید. تویوتا برای مسابقات رالی ۲۰۱۷، این یاریس هیولا را راهی میکند. متاسفانه خودرویی که در اینجا مشاهده می کنید، به احتمال قریب به یقین، برای عموم، بدون کیت آیرودینامیکی عرضه میشود و از حالت دو دیفرانسیل، به حالت دیفرانسیل جلو در می آید. اگرچه برخی مشخصات آن مثل: نوع آلیاژهای این خودرو که بسیار سبک هستند، بال عقب ظریف و زیبا و یک لوله اگزوز مرکزی، پابرجا خواهند ماند.

تویوتا اظهار کرده که این خودرو ، قدرتی بیش از ۲۱۰ اسب بخار خواهد داشت. البته امیدواریم منظور تویوتا ۲۱۱ اسب بخار نباشد و رقمی شگفت آور اعلام شود .

این اعداد و ارقام، یاریس هاچ بک WRC را یکی از قدرتمندترین ها در کلاس این خودرو، حتی بالاتر از فورد فیستا(Ford Fiesta ST)، پژو GTI 208 و مینی کوپر اس (Mini Cooper S)، قرار می دهد .

yaris

تویوتا اعلام کرده است که احتمالا این خودرو، Gazoo نام خواهد گرفت . جزئیات بعدی این خودرو قرار است تا زمان رو نمایی آن در نمایشگاه ژنو ، اعلام شود . ما هنوز نمیدانیم موتور این خودرو چند لیتری است ، شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن چقدر است و عملکرد این خودرو در پیست رالی چگونه خواهد بود. احتمال دارد این خودرو به یک دنده دستی مجهز شود.

برخی ها اعتقاد دارند تویوتا با این پیش نمایش، قصد زیرکانه ای داشته است و می خواسته خودروهایی مثل فوردفیستا را از چشم علاقه مندان به این کلاس را بیندازد .

آنها می گویند تویوتا فقط این خودرو را بروز رسانی کرده است . مثلا چراغها را عوض کرده و شاسی را تقویت کرده  است . در هر صورت تا نمایش اصلی این خودرو ، نمیشود قضاوت کرد و باید صبر کنیم ببینیم چه خواهد شد .

تویوتا می گوید این خودرو مانند مدل GT86 ، همه را سرگرم و مجذوب خود خواهد کرد .

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)