جنسیس G80

جنسیس G80

Genesis G80 2017

مشخصات
سال ساخت: ۲۰۱۷
مدل: هیوندا جنسیس
موتور: V6
اسب بخار: ۳۱۱ دور بر دقیقه
گشتاور: ۲۹۳ دور بر دقیقه

هیوندایی جنسیس G80 با دو موتور V6 و V8 در حال حاضر در بازار موجود است. این خودروی هشت دنده ای اتومات با توجه به نوع موتور ،  ۳۱۱ و ۴۲۰ اسب بخار قدرت تولید می کند و استانداردهای ایمنی به خوبی در آن رعایت شده است.

 

جنسیس g80

نمای خارجی

نمای خارجی خودرو به خوبی و زیبایی طراحی شده است و پنجره مشبک جلوی خودرو یکی از این موارد است. چراغ های مه شکن ال ای دی بوده و طراحی کلی نمای خودرو کمی متفاوت است. چراغ های جلو نیز دارای طراحی متفاوتی است. در مقایسه با G90، آنها بلند نیستند. جنسیس G80 را باید جایگزینی برای هیوندای جنسیس سدان دانست.

نمای داخلی

در طراحی نمای داخلی خودرو، از مواد با کیفیت استفاده شده است. جنسیس G80 مجهز به یک صفحه نمایش هشت اینچی مجهز شده است که با اپل کار پلی و اندروید اوتو سازگاری دارد. علاقه مندان به موزیک می توانند با استفاده از سیستم صوتی به ۱۷ اسپیکر متصل شده , از ترانه های مورد علاقه خود نهایت لذت را ببرند.

 

موتور خودرو

در جنسیس G80 دو موتور مختلف در دسترس خواهد بود. اولین موتور ۳.۸ لیتری و  ۶ سیلندر است که توان تولید  ۳۱۱ اسب بخار و ۲۹۳ پوند فوت گشتاور را دارد .و موتور دوم نیز یک موتور سفارشی  ۵.۰ لیتری V8 با توان تولید ۴۲۰ اسب بخار و ۳۸۳ پوند فوت گشتاور است.

 

 

 

 

2017-genesis-g80-156-876x535

جنسیس G80

هر دو موتور به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک SHIFTRONIC که قدرت را به چرخ های عقب منتقل  می کنند متصل می شود. این خودرو همچنین به یک  سیستم چهار چرخ محرک مجهز است. چرخ های ۱۸ و ۱۹ اینچی باعث بهبود ثبات سرعت و عملکرد بهتری در خودرو می شوند.

جنسیس G80 دارای حالت های متفاوتی مانند اکو، نرمال، اسپرت و برفی است.  حالت اکو باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شود و قدرت متعادلی را برای خودرو فراهم می آورد. حالت اسپرت باعث پویایی در خودرو می شود حالت برفی نیز در شرایطی که کشش کم است مناسب است. همچنین یک حالت کمک فرمان اضطراری است که به طور خودکار خودرو را هدایت می کند و از برخورد با خودروی دیگر جلوگیری می کند.

جنسیس G80

امنیت خودرو

جنسیس G80امنیت جنسیس G80 یکی از نکاتی است که به شدت مورد توجه قار گرفته است. سیستم کمک ترمز هوشمند در شرایط اضطراری، سیستم کروز کنترل هوشمند، سیستم تشخیص نقطه کور، سیستم حفظ در لاین مورد نظر و دوربین های عقب در خودرو تعبیه شده اند تا امنیت راننده و سرنشینان را تامین کنند.

 

 

 

 

 

 

جنسیس G80
جنسیس G80

رقبا

بی ام وی سری ۵ یکی از رقبای جنسیس G80 است که در طراحی داخلی و خارجی خودرو بی نظیر عمل کرده است.

آئودی A6 نیز یکی دیگر از رقبای جنسیس G80  است. این خودرو با موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر که ۲۵۲ اسب بخار و ۲۷۳ فوت گشتاورتولید می کند و همچنین موتور ۳ لیتری که ۳۳۳ اسب بخار و ۳۲۵ فوت گشتاور تولید می کند، در مقابل جنسیس G80  قرار گرفته است.

جنسیس G80

نقشه مسیر تولید جنسیس آشکار شد

زمانی که هیوندای، جنسیس را در سال ۲۰۱۵ به عنوان برندی مستقل با ارزش افزوده که می توانست در نهایت با برندهای چون لکسوس و اینفینیتی رقابت نماید ارائه نمود این سازنده کره ای به دنبال ارائه ۶ مدل جدید در خط تولید خود تا سال ۲۰۲۰ بود. در نهایت ، پس از ۵ ماه ۶ مدل جنسیس شامل ۳ سدان لوس، دو شاسی بلند لوکس و یک کوپه اسپورت لوکس بود. به استفاده آزادانه از واژه لوکس توجه فرمایید.

اطلاعات حاصله از وبلاگ این سازنده کره ای در یافت شده که در طی ارائه محصولات او در زمان مطرح شدن مسیر تولید جنسیس به دست آمد. به علاوه جدول زمانی هر مدل که اولین آن ، سدان لوکس سایز بزرگ G90 ، به تازگی در سال جاری در بازار، بسیار پرفروش و موفق بوده است. زمانی که G90 با موفقیت جای هیوندای Equus را گرفت، جنسیس توجهات را به سمت سدان لوکس سایز متوسط G80 و سدان G70 که در مرحله ورود به بازار قرار داشت، جلب نمود. هر دو مدل قرار است که تا سال ۲۰۱۷ وارد بازار شوند. هر چند هر کدام از این دو که زودتر وارد بازار شود بلاتکلیف و غیر قطعی خواهد بود. بر این اساس، جنسیس دو گزینه شاسی بلند  خود را ارائه خواهد داد که اولین آن ماشین شاسی بلند سایز متوسط است که به دنبال همتای خود که تازه وارد بازار شده ارائه گردیده. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد این مدل های شاسی بلند در دسترس نیست .

G visionپایان تولید مدل ۶ شرکت، کوپه ، اسپورت لوکس است که با هدف موفقیت در بازار تا سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است. مانند ماشین شاسی، هنوز مشخصات خاصی در مورد این مدل در دسترس نیست اما بعضی می گویند که این مورد براساس مفهوم G vision و هدف هیوندای است که در سال ۲۰۱۵ از الگانس کورنکور پیچ پبل ۲۰۱۵ رونمایی کرده. طراحی بزرگ با سبک فست بک vision G و ساختار داخلی آن با ویژگی های یک کوپه اسپورت لوکس جنسیس در مقابل کوپه کلاس اس مرسدس و حتیGT  Bently continental است متناسب است.

پس از خواندن و داستان کامل، بحث را ادامه دهیم: چرا این مسئله مهم است؟ خوب این همان چیزی است که جنسیس در سه سال گذشته نشان داده است. باید بگوییم که بخش بزرگی از آن از مدلی که برنامه برند لوکس جدید هیوندای خواهان ارائه آن است و نیازی  به تعجب نیست. سه مدل سدان بسیار منطقی است چون بازاری که شرکت به دنبال ورود به آن است در اختیار افرادی با شرایط مالی و اجرایی بسیار مناسب است. به عنوان مثال G90 قرار است به همان افرادی فروخته شود که بی امدابلیوی سری ۷، مرسدس کلاسS و آیودی A8 را می خرند. G80 و G70  که هردو سدان هستند نیز با چندین مدل در بخش مربوط به خود رقابت می کند .

تا آن جا که به ماشین های شاسی بلند مربوط است، این موضوع تعجب برانگیز است چرا که این بخش، دارای بالاترین سرعت رشد در صنایع خودروی امروزی است. زمانی که شرکت هایی مانند بنتلی ، جگوار، مازراتی و لامبورگرینی، شاسی بلند به بازار ارائه می کند، شما می دانید که این بازاری است که اگر بخواهید جدی گرفته شوید باید در آن مشارکت داشته باشد. ارائه دو شاسی بلند کمی تعجب انگیز است چون به نظر من شرکت می توانست سه مدل مختلف ارائه دهد اما من در این باره قضاوت نمی کنم چون شاهد آن هستم که چطور جنسیس این ۲ مدل را توسعه داده است. شاید روزی هر کدام از این دو مدل موجب ارائه مدل های مختلفی از نوع خود شوند. این یک احتمال واقعی است .

در نهایت کوپه اسپورت لوکس، مهیج ترین محصول تولید شده است ، چرا که ماشینی کارکردی است. اما دو علت دیگر برای انتظار کشیدن برای این محصول وجود دارد، یکی از آن ها راز پشت پرده طرح جنسیس برای این مدل است. در حال حاضر این که بگوییم  از این محصول چه انتظاری داریم کار دشواری است چون شرکت والد و اصلی اخبار زیادی درباره آن ارائه نداده است. مفهوم vision G برای آغاز، نقطه خوبی است اما با توجه به جدول زمانی میان معرفی این محصول و توسعه مدل تولید واقعی این احتمال وجود دارد که کوپه اسپورت لوکس جنسیس در آینده کاری با مفهوم vision G نداشته باشد. چه کسی می داند؟  شاید یک مفهوم در دو سال آینده ارائه شود که ما را به سمت مسیر مدل تولید هدایت کند. هنوز هم سوالات زیادی در خصوص این مدل وجود دارد و هیجان زده نبودن درباره آن چه انتظار ان را می کشیم کار دشواری است.