خودروی سانگ یانگ XAV رونمایی شده در نمایشگاه ژنو

خودروی سانگ یانگ XAV رونمایی شده در نمایشگاه ژنو

خودروی سانگ یانگ XAV رونمایی شده در نمایشگاه ژنو

75ssangyongxavl
خودرویXAV قبلی را که به خاطر دارید را فراموش کنید زیرا اینبار سانگ یانگ آمده تا خودرویی بسیار زیبا و در عین حال کارآمد را به شما معرفی کند.
XAV، خودرویی شاسی بلند و ۷ نفره است که در نمایشگاه اخیر ژنو رونمایی شد و این تصاویر، اولین تصاویر گرفته شده از آن هستند.
گفته میشود این خودرو، در واقع مدل جدید و ارتقا یافته کوراندوی دهه نودی است که در کشورمان دیده میشود و طرفداران خاص خودش را دارد. این خودرو از لحاظ امکانات و تکنولوژی برای قرن ۲۱ ساخته شده است و ظاهرش شبیه سانگ یانگ Tivoli و Land Rover esque-c-pillar میباشد.
کمپانی سانگ یانگ اعلام کرده است که خودروی XAV، هم خودروی خانواده است و هم خودرویی است که سایز خیلی بزرگی ندارد و برای تردد در شهر باعث اذیت شما نمیشود.
در واقع XAV یک خودروی خانواده جمع و جور چند منظوره میباشد و بر خلاف خودروهای خانواده سنتی تنها چند رقیب از جمله کیا سورنتو، هیوندایی سانتافه، Skodiaq و LR Disco sport دارد.
ابعاد این خودرو به شرح زیر میباشد:
طول  : ۴۶۳۰ mm
عرض : ۱۸۶۶ mm
ارتفاع : ۱۶۴۰ mm
فاصله دو محور: ۱۶۴۰ mm
۷ صندلی این خودرو بسیار راحت هستند و بصورت کاملا ارگونومیک ساخته شده اند. همچنین قابلیت تنظیم در چندین جهت را دارند که نهایت راحتی را برای سرنشینان به ارمغان می آورد.

76ssangyongxavl

امنیت
کمپانی سانگ یانگ برای این خودرو، نهایت ایمنی را در نظر گرفته است، تا حدی که حتی برای این خودرو، همانند برخی خودروهای Volvo، ایربگ عابر نیز تعبیه شده است.
پیشرانه
کمپانی سانگ یانگ بدون توجه به اینکه آیا این خودرو به مقدار کافی مورد توجه مردم قرار میگیرد یا خیر و اینکه آیا به مرحله تولید انبوه میرسد یا خیر، مشخصات فنی این خودروی زیبا را اعلام کرده است.
در زیر کاپوت این خودرو، دو نوع موتور قابل انتخاب است که یکی ۱٫۵ لیتری بنزینی همراه با توربوشارژر و دیگری ۱٫۶ لیتری دیزلی میباشد و برای هر کدام از این نوع پیشرانه ها، نوع جعبه دنده دستی و یا اتوماتیک قابل انتخاب خواهد بود.
نکته ای که در زمان معرفی این خودرو همه را غافلگیر کرد این است که این خودرو بصورت دو دیفرانسیل نخواهد بود و زمانی که علت این امر را از مدیر کمپانی سانگ یانگ جستجو کردیم، اعلام کردند که این خودرو در آینده ای نزدیک بصورت ۵ نفره نیز تولید خواهد شد که این مدل، بصورت ۲ دیفرانسیل تولید خواهد شد.
طراحی داخلی

ssangyong_xavl_80
داخل این خودرو بسیار زیبا ساخته شده است و این زیبایی و امکانات داخلی تا حدی هستند که XAV، از این لحاظ حتی از محصولات کمپانی BMW، نمره بالاتری کسب کرده است.
یک نمایشگر ۱۰٫۲۵ اینچی در جلوی این خودرو تعبیه شده است که قابلیت اتصال به اینترنت از طریق wi-fi و hotspot برای سایر سرنشینان را دارد و امکان اتصال به نمایشگر برای هر ۷ نفر سرنشین این خودرو فراهم است.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)