قایق سرعتی مرسدس AMG با ۳۱۰۰ اسب بخار قدرت

قایق سرعتی مرسدس AMG با ۳۱۰۰ اسب بخار قدرت

قایق سرعتی مرسدس AMG با ۳۱۰۰ اسب بخار قدرت

crt-50-amg-gt-r-4-hires-source
کمپانیCigarette Racing و AMG همکاری خود را از سال ۲۰۰۷ آغاز کردند و برای دهمین سالگرد همکاری خود و پنجاهمین سالگرد تاسیس کمپانی AMG، قایقی سرعتی، معروف به غول سبز (HULK) ساخته اند.
طبق گزارشات از نمایشگاه بین المللی قایق میامی(Miami)، در ساخت این قایق از فیبر کربن استفاده شده است. کمپانی Cigarette Racing موفق شد تا در زمینه همکاری با AMG، حدود ۵۹۰ کیلوگرم از وزن این قایق نسبت به مدل پیشینش بکاهد. این قایق برای ۵ سرنشین ظرفیت دارد و هسته مرکزی آن از فوم تشکیل شده است.

crt-50-amg-gt-r-6-hires-source

برای کاهش وزن این قایق، هر جا که فکر کنید حتی دریچه موتور از فیبر کربن ساخته شده است. تنها دلیل برای این همه پافشاری جهت کاهش وزن این قایق، داشتن سرعت بسیار زیاد است. در زیر دریچه کربنی موتور این قایق، موتوری نهادینه شده است که از ۲ موتور ۴ گانه جیوه ای تشکیل شده است و این ۴ بخش مکمل هم هستند.
۲ حالت برای پیشرانه این قایق و حرکت آن تعبیه شده است. اولی حالت عادی است که در این حالت هر یک از موتورها ۱۳۵۰ اسب بخار قدرت تولید می کند و ۹۱ اکتان سوخت مصرف میشود. حالت بعدی حالت مسابقه ای است که دراین حالت هر یک از موتورها ۱۵۵۰ اسب بخار قدرت تولید می کنند تا در مجموع، این قایق با قدرت ۳۱۰۰ اسب بخار حرکت کند.


در مورد طراحی و رنگ خاص این قایق باید بگوییم که آقای Gordon Wagener، طراح بزرگ خودرو، مسئولیت این امر را به عهده گرفت و آن را تعیین کرد. صندلی های داخل این قایق همان صندلی های استادیو AMG است و رنگ سبز بدنه این قایق، برگرفته از رنگ سبز خودروی GTR میباشد. این قایق، در واقع یاد آور خودروی GTR میباشد که با سواری منحصر به فردش توانست رکورد پیست Nuburgring را در زمان ۷ دقیقه و ۱۰/۹۲ ثانیه ثبت کند.
آقای Wagener فرمود: باعث افتخار ماست که در دهمین سالگرد همکاری ۲ کمپانی Cigarette Racing و AMG توانسته ایم هم بر روی خشکی و هم بر روی آب جزء موفق ترین ها باشیم.

crt-50-amg-gt-r-10-hires-source

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)