لامبورگینی استوک(Estoque)

لامبورگینی استوک(Estoque)

لامبورگینی استوک(Estoque)

Lamborghini-Estoque_Concept-2008-ig
برای همه دیدن یک لامبورگینی سدان بسیار عجیب است .
استوک، یک خودروی مفهومی است که توسط شرکت ایتالیایی بسیار معروف لامبورگینی، طراحی شده است، در حالی که ساخت این خودرو، یک سنت شکنی بزرگ برای این شرکت محسوب می شود. زیرا از سالهای بین ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳ که لامبورگینی، LM1002 را تولید میکرده، این اولین بار است که این کمپانی یک خودرو موتور جلو ۴ درب را طراحی کرده است .

این خودرو، اولین بار در سال ۲۰۰۸ در نمایشگاه پاریس رونمایی شد و همه را حیرت زده کرد. برای داشتن این خودرو باید هزینه ای حدود ۲۳۰٫۰۰۰ $ صرف میشد. از نظر خیلی ها شاسی آن شباهت زیادی به آئودی A8 داشت.
فولکس واگن برای این خودروی خاص، دو نوع موتور پیشنهاد کرد. یکی موتور ۲/۵ لیتری ۱۰ سیلندر و دیگری موتور ۲/۵ لیتری ۸ سیلندر همراه با توربو شارژری که در گالاردو LP500 بکار رفته بود .


حتی آقای Monfred Fitzgerald (مدیر کمپانی لامبورگینی)، موتورهای هیبریدی و یا توربو دیزلی خاصی را برای این خودرو در نظر داشت. اما در نهایت این آقای وینکلمن (رییس کمپانی لامبورگینی) بود که موتور گازوئلی را تنها گزینه این ماشین تعیین کرد تا در صورت تولید این گاو خشمگین، آن را هدایت کند .

طبق سنت همیشگی شرکت لامبورگینی که نامهای خودرو هایش را مربوط به ورزش سنتی و قدیمی گاو بازی قرار میدهد، اینبار نیز نام Estoqe، به معنی شمشیر ماتادورها برای این لوکس چهار درب نهادینه کرد .

اما حدس و گمان ها در مورد تولید:
مدیران لامبورگینی با بیان اینکه Estoque هنوز به مرحله برنامه ریزی برای تولید نرسیده است و اینکه نمی دانند تولید این خودرو اشتباه است یا نه، دیر پاسخ دادند .
آقای ونیکلمن (رئیس شرکت لامبورگینی ) با بیان اینکه شرکتش همیشه به فکر تامین نهایت سرعت برای خودروهایش بوده است و به بقیه آیتم ها کمتر توجه میکرده، اظهار کرد که تولید این خودرو، فرصت بسیار مناسبی برای لامبورگینی است تا در بازار خودروهای لوکس و سدان قد علم کند و می تواند اینبار الویتهایی غیر از سرعت، مثل انعطاف، راحتی و لوکس بودن را برای خودروهایش در صدر قرار دهد، .
اما متاسفانه در ۲۲ مارس ۲۰۰۹ بود که خبر شکه کننده عدم تولید این خودروی سدان لوکس از طرف کمپانی لامبورگینی، همه را غافلگیر کرد. آنها در نهایت به این نتیجه رسیدند که تولید این خودرو برای آنها ریسک بسیار بزرگی است و ممکن است طرفداران بسیار زیادی که در دنیا دارند را، از دست بدهند.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)