DS 7، اولین SUV کمپانی DS

DS 7، اولین SUV کمپانی DS

تصویری که مشاهده میکنید متعلق به رقیب جدید Audi Q3 و Mercedes GLA، یعنی DS 7 میباشد.

20170228_ds_7_crossback_-_r3-4

این خودرو، اولین SUV کمپانی DS است و نسبت به مدلهای DS 3,4,5 پیشرفتهای زیادی کرده است. این خودرو بر روی شاسی پژو ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ ساخته شده است اما سیستمهای پیشرفته و ساختار بروز آن، DS را از این خودروها، متمایز میکند.

این خودرو با دو نوع پیشرانه ۱/۶ و ۲ لیتری تولید میشود که هر دو به توربوشارژر مجهز اند و دو نوع جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک و ۶ سرعته دستی برای این خودرو قابل انتخاب هستند.

این خودرو به صورت ۴ چرخ متحرک است و از سال ۲۰۱۹، بصورت هیبریدی نیز عرضه میشود که مدل ۴ سیلندر آن، دارای موتوری بنزینی با قدرت ۱۹۶ اسب بخاردر کنار یک موتور الکتریکی ۸۰ کیلوواتی هدایت این خودرو لوکس فرانسوی را دارند و قدرت نهایی ۲۹۶ اسب بخار را به ارمغان می آورند.

گفتنیست، موتور الکتریکی آن، به تنهایی قابلیت حرکت ۳۷ مایل را دارد.

در اکثر خودروهای هیبریدی، موتور الکتریکی جایی بین گیربکس و موتور بنزینی قرار دارد. اما در DS 7 اینگونه نیست و موتور الکتریکی دقیقا زیر گیربکس تعبیه شده است که این امر ابداعی، باعث شده تا هماهنگی بین گیربکس و موتور الکتریکی بسیار عالی گردد و از نهایت قدرت موتور استفاده بهینه شود.

در این خودرو، سیستم تعلیق هوشمندی بکار رفته که بوسیله دوربین نصب شده زیر آینه جلو خودرو، ناهمواریها و پستی بلندیها برای خودرو قابل پیش بینی خواهد بود و عکس العمل مناسب کمک فنر ها در مواجه با آنها را حاصل میشود. این سیستم، مشابه سیستم Magic Body مرسدس بنز است اما تفاوتهایی نیز با آن دارد. مثلا اینکه در مرسدس S کلاس از پیستون های هیدرولیکی استفاده شده است. اما DS فاقد پیستون هیدرولیکی است و ساختاری ساده تر و کم هزینه تر دارد.

به لطف لاستیک های با کیفیت و جعبه دنده ۸ سرعته مدل اتومات این خودرو، سواری بسیار نرم و در عین حال سریعی از آن این خودرو شده است.

در DS 7، از چراغهای هوشمندی که در برخی خودروهای لوکس دیگر وجود دارند، استفاده نشده است. برای مثال برخی خودروها دارای چراغهای LED هستند که نور آنها بصورت خودکار کم و در برخی مواقع قطع میشوند تا نور زیاد باعث اذیت شدن خودرو جلویی و یا خودرویی که از روبرو می آید نشود. و یا در خودروهای Audi، از چراغهایی استفاده میشود که به GPS متصل میشوند. اما DS اعلام کرده که به این نوع چراغها اعتقادی ندارد زیرا هرکدام دارای معایبی هستند.

با وجود این که جثه این خودرو در حد و اندازه Audi Q5 و Mercedes GLC است، DS این خودرو را رقیبی برای Audi Q3، Mercedes GLA و BMW X1 معرفی کرده و قیمتش هم گویای این واقیت است.

داخل این خودرو هم مانند بیرونش دارای ظریف کاری های زیباییست و صفحه نمایشگر ۱۲ اینچی آن با کیفیت عالی اش، چشم نوازی می کند.

20170228_ds_7_crossback_-_ds_inspiration_opera_alezan_interior

از دیگر  امکانات قابل توجه این خودرو می توان به ساعت BRM زیبای این خودرو اشاره کرد که بسیار جلوه ای خاص و منحصر بفرد به این خودروی لوکس بخشیده است.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)