Lamborghini Huracán Performante

Lamborghini Huracán Performante

 Lamborghini Huracán performante

تصویری که مشاهده میکنید متعلق به لامبورگینی هوراکان جدید، یعنی Performante میباشد که ۶۳۱ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید میکند. این خودرو توانسته در پیست Nürburgring رکورد ۶ دقیقه و ۵۲٫۰۱ ثانیه را از خود بجای بگذارد و به عنوان زنگ خطری بزرگ برای رقیبانش تلقی شود.

466076
لامبورگینی هوراکان Performante لقب جنگنده خیابانی را از سازندگانش گرفته است و تنها چند رقیب دارد که میتوانند با آن بصورت جدی رقابت کنند.
در مورد موتور این خودرو باید بگوییم که لامبورگینی از یک موتور ۱۰ سیلندر ۵٫۲ لیتری با سیستم تنفس طبیعی در این خودرو استفاده کرده که این موتور، قویترین موتور ۱۰ سیلندر لامبورگینی شناخته میشود.
موتور این خودرو نسبت به مدل قبلی اش تغییراتی کرده است که میتوان از جمله آنها به درپوش برنزی موتور خودرو اشاره کرد. همچنین ویژگی های دینامیکی سیالات موتور این خودرو نسبت به مدل قبلی اش بهینه شده اند. موتور جدیدی که در این خودرو بکار رفته است باعث شده تا از اتلاف هوای ورودی به موتور کاسته شود. علاوه بر این، دریچه های تیتانیومی و سیستم اگزوز جدید این خودرو از ویژگیهای برتر هورکان جدید نسبت به مدل قبلی اش هستند.

همانطور که گفتیم این خودرو ۶۳۱ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید میکند. نکته قابل توجه این است که این خودرو ۷۰ درصد گشتاورش را در دور موتور ۱۰۰۰ rpm تولید میکند. تمامی این مشخصات با جعبه دنده ۷ سرعته و دو کلاچه لامبورگینی و همچنین حرکت بصورت ۴ چرخ متحرک آن ادغام شده است که حاصل آن، شتاب صفر تا صدی برابر ۲٫۹ ثانیه و شتاب صفر تا دویستی برابر ۸٫۹ ثانیه میباشد. این خودرو قابلیت دست یافتن به نهایت سرعت ۳۲۵ کیلومتر در ساعت را داراست.
اما در مورد شاسی این خودرو باید بگوییم که به لطف آلیاژهای استفاده شده محکمتر در این مدل نسبت به مدل قبلی، ۱۰ درصد سخت تر شده است. اکسل های این خودرو ۵۰ درصد سخت تر و کمک فنر های این خودرو ۱۵ درصد نسبت به مدل قبلی محکم تر شده اند.
سیستم تعلیق جدید این خودرو نسبت به سیستم تعلیق استفاده شده در مدل قبلی این خودرو که به اختصار ANIMA نام داشت، نیرو را بیشتر به چرخ های عقب منتقل میکند و از این طریق حس رانندگی اسپرت تری را به ارمغان می آورد.

466085
سیستم دیگری که در این خودرو بکار رفته ALA نام دارد که مربوط به بخش عبور هوا و بخش ایرودینامیکی این خودرو است. این سیستم هوا را بصورت بهینه از خودرو عبور داده و باعث ایجاد تعادل و کاهش انحراف خودرو در سرعت های بالا میشود. در واقع، این سیستم به کمک موتور الکتریکی که در وسط سپر جلو خودرو تعبیه شده و همچنین بال عقب کار میکند و باعث میشود که فشار هوای کمتری به زیر خودرو انتقال یابد.
وزن این خودرو تنها ۱۳۸۲ کیلوگرم است که به لطف استفاده ببیشتر از فیبر کربن در ساخت این خودرو، ۴۰ کیلوگرم از هوراکان معمولی سبک تر شده است.
از دیگر تقییرات این خودرو میتوان به اگزوز بالاتر مدل جدید این خودرو اشاره کرد.
رینگهای ۲۰ اینچی برنزی این خودرو همراه با روکش صندلیهای Alcantara وسیستم Cockpit دیجیتالی داخل این خودرو، رانندگی با این خودرو را بسیار هیجان انگیز ساخته اند.

huracn_performante_interior_high
قیمت هوراکان Performante از هوراکان معمولی ۱۰ هزار یورو بیشتر است و معادل ۱۷۳٫۲۷۱ بورو میباشد.

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)