Lamborghini Urus

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus
در اولین تستی که از لامبورگینی Urus در اروپا گرفته شد، تصاویرش توسط جاسوسان شکار شد.

lamborghini-urus-1
این خودرو، اولین بار در سال ۲۰۱۲ در نمایشگاه پکن به نمایش در آمد و تصاویری که شاهد آن هستیم، تفاوت چندانی با مدل نشان داده شده در نمایشگاه ندارد. لامبورگینی تا اواخر ماه مارس سال ۲۰۱۵ تصمیم قطعی تولید این خودرو را نگرفته بود و مطمئن نبود که تولید این خودرو در نهایت به نفعش خواهد بود یا خیر. در نهایت لامبورگینی و کمپانی مادر آن، یعنی فولکس واگن تصمیم به تولید آن گرفتند. از نظر ظاهری فضای عقب آن بسیار محدود به چشم می آید زیرا سقف آن بسیار مورب است و با زاویه ای تند به انتهای خودرو رسیده است.

مشخصات فنی لامبورگینی Urus 2018
در ابتدا، پیشرانه ای ۱۲ سیلندری برای این خودرو معرفی شده بود که ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کرد. اما در نهایت، کمپانی Audi، برای تولید این خودرو ، پیشرانه ۸ سیلندر و ۴ لیتری همراه با دو توربو شارژر معرفی نمود که به جای سوخت دیزلی از بنزین بهره می گیرد و توجه طرفداران را به خوبی جلب کرد. همچنین برای سال ۲۰۱۹، یک پیشرانه هیبریدی برای این خودرو در نظر گرفته شده است.
چیزی که مشخص است ، این است که این لامبورگینی کراس اوور برای رقابت با کراس اوورهای سرعتی دیگر مثل: Bently Bentayga، آئودی QV و نسل بعدی پورش کاین که قبلا به بررسی اش پرداختیم هدف گذاری شده است.


تا کنون، تولید این خودرو برای لامبورگینی بسیار مفید بوده و توانسته برای این شرکت ۶۰۰ موقعیت شغلی جدید ایجاد کند و میزان تولید لامبورگینی را دو برابر کند.
نام این خودرو نیز برگرفته از سنت قدیمی گاو بازی است و به معنای یکی از اجداد وحشی گاو هاست. گاوهای Urus عموماً چهارشانه و دارای بدن عضلانی بودند که این مشخصات با ظاهر این SUV همخوانی دارد .
قیمت این خودرو بین ۱۴۵ تا ۱۷۰ هزار یورو تعین شده و قرار است از ابتدای سال ۲۰۱۸ روانه بازار شود. بازارهای مورد هدف این خودرو، آمریکا، چین، کشورهای خاورمیانه، انگلیس، آلمان، روسیه و چندین کشور دیگر معرفی شده اند.
گفتنی است ، این اولین SUV لامبورگینی نیست. بلکه در سال ۱۹۸۶، مدل LM002 تولید میشده که قابلیت حرکتی بسیار عالی در زمینه آفرود داشت.

lm002_large

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)