Lexus LC

Lexus LC

Lexus LC

2016_NAIAS_Lexus_LC_500_004_95F374BA6129389D4AC952A4EE1FC4E069F08948.0.0
از زمان معرفی لکسوس LC ،LFA تنها خودرویی ایست که به ابهت و چابکی LFA می رسد. در واقع، LC نقطه عطف لکسوس برای ساخت خودروهای کوپه اسپرت و خشمگین است. مدیر عامل شرکت تویوتا (آقای تویودا)، همواره به دنبال پیشرفت و تبدیل خودروهای آرام و لوکس لکسوس، به خودروهای خشن و اسپرت لوکس می باشد. قطعا رانندگی با LC، حسی متفاوت با همه خودروهای دیگر لکسوس به شما القا می کند.
طراحی خارجی این خودرو بسیار خشن و با ابهت است. چراغهای جلوی آن LED و جلو پنجره اش متاثر از طرح های جدید لکسوس میباشد. همچنین، دو نوع رینگ ۲۰ و ۲۱ اینچی برای این خودرو قابل سفارش است.


طراحی داخلی این خودرو فوق العاده است و از چرم با کیفیت آلکاترا پوشیده شده است است. پدال تعویض دنده پشت فرمان از جنس منیزیم است .همچنین ۲ نوع صندلی برای این خودرو قابل سفارش است. یک نوع اسپرت با قابلیت حمایتی بیشتر در پهلوهاست و دیگری ساده تر است و این میزان حمایت و پرکنندگی را ندارد.
پیشرانه این خودرو در جلوست و دیفرانسیل عقب است. مهندسی خاص LC رانندگی تندو و تیزی را به شما القا می کند. شاسی این خودرو از جنس فولاد با مقاومت بالاست که از LFA فیبر کربنی نیز مقاوم تر است. شاسی این خودرو در جلو و عقب، آلومینیمی است تا وزنش کمتر شود. درب موتور آلومینیومی است وسقف این خودرو از فیبر کربن ساخته شده است.

2017-lexus-lc500-show-floor-inline1-photo-665359-s-original
این خودرو دارای سیستم تعلیق خاصی است که مولتی لینک نام دارد و باعث میشود که کنترل چرخ ها، راحتر و خودرو، فرمان پذیرتر باشد. دو نوع پیشرانه برای این خودرو قابل سفارش است. یک نمونه هیبریدی و دیگری موتور با سوخت تنفس طبیعی است که در زیر به شرح آنها می پردازیم.

پیشرانه هیبریدی این خودرو ۶ سیلندر است و در مجموع قدرتی معادل ۳۵۴ اسب بخار قدرت تولید می کند . موتور این خودرو در مجموع ۳/۵ لیتر حجم دارد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۴/۷ ثانیه است. جعبه دنده این مدل CVT و ۱۰ سرعته می باشد.
پیشرانه با سوخت تنفس طبیعی این خودرو ۸ سیلندر است. ۵لیتر حجم دارد و دارای ۴۶۷ اسب بخار قدرت میباشد. همچنین ۵۲۷ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این نوع پیشرانه کمتر از ۴/۵ ثانیه اعلام شده است.

 

کاری از گروه بازرگانی هیرسا ( کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)