Toyota 86 جدید

Toyota 86 جدید

Toyota 86 جدید

2017-Toyota-86-102-876x535
خودرویی که مشاهده میکنید را برخی با نام Scion FR و برخی با نام Toyota 86 میشناسند. این خودرو، سعی دارد تا در کنار تمام محصولات شاسی بلند و موفق تویوتا، پرچم خودروهای اسپرت و کوپه این کمپانی را نیز بالا نگه دارد.این خودرو دارای موتوری ۲ لیتری ۴ سیلندر خطی است و در حالت دنده اتومات و دستی عرضه میشود. اگر دنده دستی را انتخاب کنید، این خودرو نهایت قدرتی معادل ۲۰۵ اسب بخار و در حالت دستی قدرتی معادل ۲۰۰ اسب بخار به شما میدهد. همه اینها در حالی است که دیفرانسیل عقب بودن و استایل خاص و اسپرت این خودرو، همیشه شما را سرگرم میکند و توجه همه را به شما جلب میکند.


اکثر تولیدات این خودرو با نام Toyota 86 شناخته میشوند. این نامیست که در خیلی جاهای خارج از ایالات متحده نیز به این خودرو اطلاق میشود و دیگر کمتر کسی با نام Scion این خودرو را میخواند. کمپانی Subaru که به از لحاظ فنی به عنوان برادر یا جفت تویوتا نامیده میشود، تغییراتی روی تویوتا انجام داده است تا عملکرد این خودرو را ارتقا دهد. اما در نهایت، بازدهی این خودرو تغییر چندانی نکرد و رانندگی با نمونه ارتقا یافته این خودرو، همان روح تویوتا ۸۶ را القا میکرد.
تویوتا ۸۶ در برخی مشخصات ظاهری با نمونه Scion این خودرو متفاوت است. سپر و جلو پنجره پهن تر و پایینتر، خطوط و انحناهای کمتر و چراغهای جلو LED، تویوتا ۸۶ را متمایز میسازد. در عقب این خودرو نیز چراغهای LED و ظریف کاری های بیشتری را شاهد هستیم. رینگ ۱۷ اینچی آلومینیمی و سایز تایر ها که همان سایز نمونه قبلی این خودرو است (۲۱۵/۴۵)، این خودرو را از نظر ظاهری خیلی زیبا و عالی کرده است. تنها جای نشانه ۸۶ که به زیبایی بر روی نمونه قبلی این خودرو ثبت شده بود، بر روی نمونه جدید این خودرو خالیست.


برای تست این خودرو، نمونه دستی این خودرو مورد آزمایش قرار گرفته است که گیربکس آن ۶ سرعته میباشد. نمونه اتوماتیک این خودرو حدود ۷۲۰ دلار گرانتر از نمونه دستی اش میباشد. همانطور که گفتیم نمونه دستی این خودرو، ۵ اسب بخار قدرت بیشتر و ۶/۵ نیوتن متر گشتاور بیشتر در اختیارتان میگذارد که در مجموع، اعداد ۲۰۵ اسب بخار قدرت و ۲۱۲ نیوتن متر گشتاور برای این خودرو ثبت شده است.
نمونه اتوماتیک این خودرو، سیستم اگزوزش ارتقا یافته، پیستونهایش تقویت شده و میل لنگ های متفاوتی در آن استفاده شده است که باعث کاهش اصطکاک پیستون های این خودرو شده است.
نکته قابل توجه در نمونه دستی این خودرو این است که، ضریب دنده ها کاهش یافته و دور موتور وقتی حدود ۷۰۰۰ rpm است، ماکزیمم قدرت را به شما میبخشد. این در حالی است که در نمونه اتوماتیک این خودرو ضریب دنده ها بیشتر است و برای دست یافتن به ماکزیمم قدرت زمان بیشتری لازم است. نمونه تست شده این خودرو، شتاب صفر تا صدش برابر ۶/۲ ثانیه ثبت شد و مسافت یک ربع مایل را با سرعت ۱۵۲ کیلومتر در ساعت در ۱۴/۸ ثانیه سپری کرد. این عدد، ۰/۲ ثانیه از مدل های Scion و Subaru این خورو سریعتر است و مصرف سوخت ۸۶ نیز از این ۲ مدل کمتر شده است.

brz-2download
تویوتا و سوبارو بصورت مجزا این خودروی مشترک خود را تیون میکنند و در برخی موارد به صورت تصادفی این تغییراتشان یکسان بوده است.
رانندگی با این خودرو همواره سرگرم کننده است و با فرمان پذیری عالی که دارد، حس کنترلی عالی به شما میبخشد. این در حالی است که برخی، فرمان پذیری Mazda MX 5 Miata را بهتر میدانند. این خودرو یکی از بهترین ها برای دریفت است و برتری اش نسبت به مدل Scion در این زمینه غیر قابل انکار است.

2016-mx5-cl-articwhite-frontangle-global
تایرهای استفاده شده در تویوتا ۸۶ جدید، همان تایرهای نمونه سوبارو این خودرو با پکیج ۱۱۹۵ دلاری میباشد که بسیار به صرفه است و حس فوقالعاده ای به شما میبخشد.
نمونه سوبارو ذکر شده دارای کالیپر ترمزهای Brembo، لاستیک های پهن، کمک فنر های Sachs، ترمزهای بزرگتر و پدالهای جدید و بهتری میباشد که همه اینها حس اسپرت بودن این خودرو دو چندان کرده است.
در داخل ۸۶ جدید، تغییراتی داده شده که در آخرین نسخه Scion این خودرو دیده میشود. مواد ونیل مانندی بر روی داشبورد و در دستگیره درب ها استفاده شده است که تویوتا به آن Granlux میگوید. دکمه های ضبط و بلوتوث روی فرمان، ۸ اسپیکرPioneer و یک نمایشگر ۷ اینچی در جلو به این خودرو اضافه شده است.

کاری از گروه بازرگانی هیرسا (کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است)